Dodano dnia 08.11.2019, 11:25
ZDJĘCIE ROKU POWIATU SUSKIEGO 2019
Czasem jedno zdjęcie potrafi opowiedzieć więcej niż gruba książka. Fotografia pozwala zatrzymać czas, zachować coś ulotnego, pozwala po latach poczuć chwile, które dawno przeminęły. O wyjątkowości zdjęcia decyduje czasem ułamek sekundy, czasem nietypowe miejsce, z którego zostało zrobione.

Chwila uchwycona w kadrze oddająca jakiś szczególny moment, gest, światło, ukazująca jakąś małą lub wielką historię, która zatrzymana w obrazie staje się świadectwem naszego życia i czasów. Ideą naszego konkursu jest znalezienie właśnie takich szczególnych zdjęć, tych, które opowiadają jakąś historię, które pokazują nasze codzienne życie i ważne wydarzenia, jakich jesteśmy świadkami. Spośród tysięcy zdjęć dotyczących naszego powiatu, wykonanych w ciągu całego roku zarówno przez amatorów jak i profesjonalistów chcemy wybrać te najlepsze.

Biblioteka Suska wraz ze Starostwem Powiatowym w Suchej Beskidzkiej serdecznie zaprasza fotografików amatorów i profesjonalistów do udziału w kolejnej edycji Powiatowego Konkursu Fotograficznego – ZDJĘCIE ROKU POWIATU SUSKIEGO 2019. Cieszący się dużym powodzeniem konkurs to okazja do zaprezentowania swojego talentu, piękna regionu, a także poznania zdolnych fotografów z naszych okolic i wymiany doświadczeń. Poza trzema głównymi kategoriami z okazji jubileuszu 70-lecia Biblioteki Suskiej w tegorocznym konkursie na Zdjęcie Roku Powiatu Suskiego pojawiła się dodatkowa kategoria: BIBLIOTEKA, w której chcielibyśmy wyłonić najciekawsze zdjęcia związane z bibliotekami i książką.


Fotografie będą oceniane przez profesjonalne jury w czterech kategoriach:

- WYDARZENIA (np. koncerty, wydarzenia sportowe, uroczystości)

- ŻYCIE CODZIENNE (fotografie ukazujące sceny z życia codziennego mieszkańców powiatu)

- PRZYRODA I DZIEDZICTWO KULTUROWE (krajobraz i zabytki)

- BIBLIOTEKA (kategoria specjalna w związku z jubileuszem 70-lecia Biblioteki Suskiej – biblioteki, czytelnictwo, książka)

Spośród zdjęć nagrodzonych w poszczególnych kategoriach zostanie wybrane jedno, najciekawsze zdjęcie, które zostanie uhonorowane statuetką oraz prestiżowym tytułem ZDJĘCIA ROKU POWIATU SUSKIEGO 2019.

Fotografie, które zwyciężą w poszczególnych kategoriach oraz zdjęcie nagrodzone nagrodą Grand Prix zostaną opublikowane w najważniejszych mediach w powiecie suskim.

Poza prestiżowym tytułem i publikacją fotografii zwycięzcy konkursu zostaną nagrodzeni nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe i Bibliotekę Suską.

W konkursie mogą wziąć udział osoby w każdym wieku, zarówno fotograficy amatorzy jak i profesjonaliści.

Uczestnicy nie muszą być mieszkańcami Powiatu Suskiego, jedynym warunkiem uczestnictwa jest to, aby fotografie zostały wykonane na terenie powiatu suskiego w 2019 r.

Prace w postaci fotografii cyfrowych należy przesłać pocztą elektroniczną wraz z odpowiednim formularzem zgłoszeniowym na adres sucha@bibliotekasuska.pl do 6 grudnia 2019.
Każdy uczestnik może wysłać cztery zdjęcia.

Szczegóły w REGULAMINIE KONKURSU

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image