Dodano dnia 08.03.2019, 14:01
Zmiany w komunikacji na trasie Kraków – Zakopane
Duży zakres inwestycji na liniach kolejowych Kraków Płaszów - Skawina – Sucha Beskidzka oraz między Chabówką a Zakopanem wymaga zmian w organizacji ruchu.  Od 10 marca zastępcza komunikacja autobusowa dla pociągów dalekobieżnych i regionalnych będzie z Krakowa Płaszowa do Zakopanego. Kolej prosi o bieżące sprawdzanie rozkładu jazdy. Na wakacje pociągi dojadą do Zakopanego.

W niedzielę 10 marca jest korekta rozkładu jazdy pociągów. Zmiany związane są z inwestycjami Krajowego Programu Kolejowego. Ich efektem będzie lepsza komunikacja w regionach i wyższy komfort stacji i przystanków. PLK kontynuują inwestycje na linii Skawina – Sucha Beskidzka. Od 11 marca rozpoczną się prace na trasie Chabówka – Zakopane. Prace wymagają uruchomienia zastępczej komunikacji autobusowej. Wszystkie zmiany już uwzględniono w rozkładzie jazdy pociągów. Organizacja ruchu jest planowana tak, by zapewnić podróżnym jak najlepszą komunikację. Miejsca odjazdu i dojścia do komunikacji autobusowej są oznakowane. Podróżni kontynuujący podróż z przesiadką z pociągu na autobus będą informowani o zmianach.

 

Od 10 marca do 21 czerwca Przewozy Regionalne uruchamiają zastępcze autobusy na odcinku Kraków Płaszów – Zakopane. W maju (1-5.05 ), zmieniona trasą do Chabówki przez Żywiec, pojedzie 1 para pociągów Kolei Śląskich.

W kwietniu 20 -22.04 i 27 -28.04  oraz  w maju  (1-5.05) kursować będzie 1 para pociągów Intercity.

 

W wakacje pociągi wrócą na trasę z Krakowa do Zakopanego. Inwestycje zaplanowano tak, by zapewnić podróżnym wakacyjne, bezpośrednie połączenia kolejowe na trasie Kraków – Zakopane.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image