Dodano dnia 19.11.2020, 08:54
Żołnierze Obrony Terytorialnej wspierają służby cywilne
11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej informuje, że służący w niej żołnierze już od 258 dni biorą udział w działaniach mających na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa na terenie województwa małopolskiego, w tym wykonują zadania w powiecie suskim.
11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej współdziała z żołnierzami 6 Brygady Powietrznodesantowej, 5 batalionu dowodzenia, Dowództwa Garnizonu Warszawa i Sił Powietrznych, 8 Bazy Lotnictwa Transportowego. Wspiera pracę 37 małopolskich szpitali, zajmując się między innymi pobieraniem wymazów od osób podejrzewanych o bycie zakażonymi koronawirusem SARS-CoV-2, mierzeniem temperatury wchodzącym na teren placówek medycznych oraz zadaniami administracyjno–logistycznymi. Żołnierze 11 MBOT współpracują również z policjantami z  61 komisariatów i komend powiatowych, monitorując wspólnie osoby objęte kwarantanną. Od połowy października sprawdzono już niemal 195 tys. adresów, czyli ponad 10 tys. dziennie. Mundurowi pomagają również powiatowym stacjom sanitarno-epidemiologicznym.

W 11 Małopolskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej służy 19 żołnierzy z powiatu suskiego. Ośmiu z nich zaangażowanych jest w działania właśnie na terenie rodzimego powiatu. Trzech z nich zostało skierowanych do aktualizacji bazy danych dostępności łóżek covidowych w Zespole Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej. Trzech kolejnych współpracuje z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Suchej Beskidzkiej, a dwóch wraz z policjantami sprawdza czy osoby skierowane na kwarantannę przebywają na niej.

info: UM Sucha Beskidzka
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image