Dodano dnia 08.07.2019, 14:13
Bezpieczne Wakacje 2019 w OSP Lachowice
W niedzielę Policjanci z KPP Sucha Beskidzka wzięli udział w Dniach Otwartych OSP Lachowice w trakcie, których młodym strażakom oraz ich rodzinom przeprowadzono prelekcje na temat Bezpiecznych Wakacji oraz „Bezpieczeństwa nad wodą”.

Na zorganizowanym stoisku Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej dzielnicowi z Gminy Stryszawa tj.: asp. szt. Marek Kachnic oraz asp. szt. Marcin Wiśniowski prezentowali sprzęt policyjny używany w czasie codziennej służby oraz w trakcie zabezpieczeń. Każdy uczestnik spotkania  mógł dodatkowo zrobić sobie zdjęcie siedząc w policyjnych pojazdach gdzie największym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych cieszył się quad będący na wyposażeniu suskiej jednostki Policji.

Przed przygotowanymi konkurencjami dla młodych strażaków, których to nie brakowało, Policjant przeprowadził prelekcje na temat bezpiecznych zachowań podczas letniego wypoczynku. W okresie wakacyjnym policjanci realizują akcję "Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą", która jest zainicjowana przez Komendę Główną Policji.

Funkcjonariusze informują o zagrożeniach, jakie wiążą się z rekreacją wodną, przypominają dzieciom i dorosłym wypoczywającym nad wodą o zasadach bezpieczeństwa i rozsądnym zachowaniu podczas przebywania w wodzie i nad wodą. Przekazywali informatory i ulotki, które nakłaniają do korzystania ze strzeżonych kąpielisk, stosowania się do obowiązujących na nich znaków oraz dostosowania rodzaju aktywności do indywidualnych możliwości i umiejętności.

Więcej zdjęć - Bezpieczne Wakacje 2019 w OSP Lachowice

źródło: KPP Sucha Beskidzka

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image