Dodano dnia 21.02.2020, 09:34
Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Gminie Stryszawa
20 lutego 2020 r. w Gminie Stryszawa odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ph. „Młodzież zapobiega pożarom”. W organizacji konkursu Gminę Stryszawa wsparła Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej.
Celem turnieju jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, a także między innymi organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

W konkursie licznie wzięły udział dzieci i młodzież ze wszystkich szkół podstawowych na terenie Gminy Stryszawa, łącznie 38 osób z siedmiu szkół. Uczniowie rywalizowali w dwóch grupach wiekowych – I grupa wiekowa to uczniowie klas I-VI, a druga to uczniowie klas VII-VIII. Po dokonaniu oceny testów i ustnych eliminacjach, jury w składzie: dh. Marian Łaciak – wiceprezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Stryszawie oraz członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP, mł. bryg. Mariusz Leśniakiewicz z Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej, mł. asp. Michał Szwed z PSP Sucha Beskidzka - Komendant Gminny ZOSP RP w Stryszawie i Justyna Habowska-Kardaś pracownik UG zakwalifikowało do etapu powiatowego niżej wymienionych uczestników eliminacji gminnych:

I grupa wiekowa (klasy I-VI szkół podstawowych):
-Sławomir Młyński – Szkoła Podstawowa w Krzeszowie
-Natalia Klimasara – Szkoła Podstawowa w Krzeszowie

II grupa wiekowa (klasy VII-VIII szkół podstawowych):
-Karolina Szwed – Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich w Kurowie
-Bartosz Okrzesik – Szkoła Podstawowa nr 2 w Stryszawie
Na szczególne wyróżnienie zasługują również Łukasz Małysiak ze Szkoły Podstawowej w Lachowicach, a także Wiktoria Widuch z PSP SPSK w Hucisku – Pewelce, którzy również osiągnęli imponujący wynik, jednak nie udało im się zakwalifikować do dalszego etapu.

Zwycięzcy etapu gminnego wezmą udział w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 26 marca 2020 r. o godzinie 10:00 w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Suchej Beskidzkiej.

Na zakończenie Turnieju wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody w formie sprzętu elektronicznego ufundowanego przez Wójta Gminy Stryszawa Pana Rafała Lasek.

źródło: UG Stryszawa
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image