Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 27.09.2023, 07:56
Góralska potańcówka, czyli Stryszawska Obyrtka. (foto).
Choć Stryszawska Obyrtka przeszła już do historii, nie cichną głosy pełne zachwytów nad jej przebiegiem i organizacją.

23 września w Ośrodku Dziedzictwa Kulturowego w Stryszawie uczyliśmy tańczyć i śpiewać na babiogórską nutę w ramach projektu Potańcówki Wiejskie dofinansowanego przez Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi. Nie straszna nam była deszczowa pogoda, ponieważ całe wydarzenie miało miejsce w sali konferencyjnej, przystrojonej niczym stara remiza w latach 50tych XX wieku. Serpentyny i balony wprowadziły naszych gości w zabawowy nastrój. 

Swoje umiejętności zaprezentowała Kapela Spod Jałowca oraz Kapela Susko Muzyka, która wciągnęła w obyrtki i tradycyjne tańce całą zgromadzoną publiczność. Dużo śpiewu, dużo tańca a nawet wybory najlepiej wystylizowanego górala i góralki! Na chętnych czekała profesjonalna foto-ścianka. Dzięki uprzejmości Koła Gospodyń Wiejskich w Stryszawie Dolnej goście mogli skosztować chleba ze smalcem, karkówki czy razowca z serem. Całość zakończyła się o północy, a warto zaznaczyć, że goście mieli ochotę na więcej. 

Stryszawska Obyrtka była wspaniałym pretekstem do spotkania na poziomie nie tylko wielopokoleniowym, kulturowym, ale przede wszystkim na poziomie pięknej tradycji muzyczno-tanecznej regionu podbabiogórskiego.


Zadanie zostało dofinansowane ze środków Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi
w programie Potańcówki Wiejskie.

Źródło/foto: UM Stryszawa

Więcej informacji z Twojego regionu znajdziesz tutaj:
malopolskainfo24.pl
Foto: powiatsuski24.pl

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image