Dodano dnia 16.07.2019, 08:47
Gwiazda Południa 2019 - Etap IV i zakończenie w Stryszawie
To gminie Stryszawa przypadł zaszczyt otwarcia najciekawszej polskiej etapówki  MTB – Gwiazdy Południa. Przez dwa dni gościli tutaj zawodnicy z całej Polski i zagranicy, rywalizując na okolicznych zboczach i podjazdach.

Pomysłodawcą Gwiazdy Południa jest Cezary Zamana, kolarski mistrz Polski i triumfator Tour de Pologne. To on namówił do współpracy Wójta Gminy Stryszawa Rafała Lasek oraz władze Makowa Podhalańskiego. Razem stworzyli czterodniowy etapowy maraton MTB. W Stryszawie kolarze rywalizowali pierwszego i ostatniego dnia wyścigu.

Wszystko rozpoczęło się w czwartek 11 lipca 2019 r. o godz. 10:00, wtedy to właśnie z boiska sportowego przy Centrum Sportu i Rekreacji w Stryszawie wystartowali miłośnicy dwóch kółek z całej Polski i z zagranicy. Peleton z impetem wystartował na dystans 1/2 Pro i Pro. Po powrocie do rowerowego miasteczka przy Centrum Sportowym i Rekreacji w Stryszawie na kolarzy czekało już Koło Gospodyń Wiejskich, serwujące lokalne przysmaki.

Posilić się można było również ciepłym posiłkiem przygotowanym przez panie z „Marchewkowego Pola”. Zakończenie czterodniowych zmagań również odbyło się w Stryszawie, w niedzielę 14.07.2019 r. Jednak zanim to nastąpiło ci najbardziej wytrwali musieli zmierzyć się po raz ostatni z przygotowanymi przez organizatorów podjazdami i zjazdami, które dały się we znaki nawet tym najbardziej wytrwałym. Pogoda w niedzielę nie rozpieszczała zawodników, którzy jednak z zadowoleniem przyjeżdżali na metę i z uśmiechem na ustach komentowali, że nie było najgorzej „brakowało tylko gradu”. Na zawodników drugiego dnia również czekały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz strażacy OSP Krzeszów, którzy sami dla zmarzniętych zawodników przyrządzili pyszną grochówkę.

W międzyczasie, gdy dorośli rywalizowali w okolicznych lasach, do zawodów przystąpiły dzieci. O upominki i miejsca na podium rywalizowały dzieci w różnych kategoriach wiekowych. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom.

Zawodnicy zostali nagrodzeni przez Cezarego Zamanę,  Ryszarda Hadkę – Przewodniczącego Rady Powiatu Suskiego oraz przez Wójta Gminy Stryszawa  Rafała Lasek, który dodatkowo podarował każdemu z zawodników symbolicznego pamiątkowego drewnianego i różnokolorowego ptaszka. 

- Zawody zorganizowane były na najwyższym poziomie, atmosfera jak co roku fantastyczna. Podziękowania należą się Ochotniczym Strażom Pożarnym, to przedstawiciele OSP zadbali o zabezpieczenie trasy, dzięki czemu zawodnicy odczuwali komfort i bezpieczeństwo. Ponadto słowa szczególnego podziękowania dla strażaków z OSP Krzeszów, którzy przygotowali ciepły i smaczny posiłek dla zawodników, a także dla Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Stryszawie Dolnej i Targoszowie, które były z nami mimo niezbyt sprzyjającej pogody. Mam nadzieję, że zawodnicy z całej Polski i zagranicy w przyszłym roku po raz kolejny zdecydują się odwiedzić Gminę Stryszawa - mówił na podsumowaniu zawodów wójt Gminy Stryszawa Rafał Lasek.

źródło: UG Stryszawa

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image