Dodano dnia 26.09.2023, 12:40
Jubileuszowa V edycja Pleneru Malarskiego im. Władysława Fronta (Stryszawa).
Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie.

W niedzielę, 24 września o godz. 18.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Stryszawie, w budynku zwanym „Domu Zabawkarza” uroczyście rozpoczęliśmy jubileuszową, V edycję Pleneru Malarskiego im. Władysława Fronta.

Tym razem organizacja pleneru to jedno z działań w ramach realizacji projektu „Dziedzictwo kulturowe Stryszawy- przekażmy je dalej”,które otrzymało dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu EtnoPolska. Edycja 2023. Rekordowa liczba uczestników, bo aż 20 -tu będzie tworzyło swoje dzieła na terenie gminy Stryszawa i najbliższej okolicy.

Zainteresowanie plenerem, który organizowany jest co dwa lata jest ogromne. Artyści lubią przyjeżdżać w to urokliwe miejsce i podążać śladami patrona pleneru. Walory tej części Beskidów przyciągają, inspirują artystycznie. Pogoda na ten „plenerowy tydzień” zapowiada się wyśmienita co pozwala mieć nadzieję, że również powstałe prace będą wyjątkowe.

Z ciekawością czekamy na prezentację prac a mieszkańców i wszystkich chętnych już zapraszamy na wernisaż wystawy poplenerowej zaplanowany na 17 października br. o godz. 17.00.

za: UG Stryszawa.Więcej informacji z Twojego regionu znajdziesz tutaj:
malopolskainfo24.pl

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image