Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 24.04.2018, 14:03
Książka o Lachowicach na PolakPotrafi

Na platformie PolakPotrafi ruszyła właśnie akcja mająca na celu zbiórkę pieniędzy potrzebnych do wydania ilustrowanej monografii o Lachowicach. Jej autorem jest Mariusz Słowiński i jak sam zaznacza w bogato ilustrowanej książce poza materiałami z własnych zbiorów oraz osób, które udostępniają swoje ciekawe pamiątki rodzinne i inne archiwalia oraz opowiedzą o tym, jak to dawniej bywało, pojawią się także liczne współczesne i profesjonalnie wykonane fotografie zabytów, kościoła oraz całej naszej okolicy autorstwa Mariusz Wiecha, Grzegorza Krawczyka i Tomasza Wajdzika.

Mariusz Słowiński z wykształcenia jest fizykiem, ale zawodowo zajmuje się przygotowywaniem projektów architektonicznych dla rozwiązań IT. Mieszka od prawie 20 lat w Lachowicach i właśnie o tym regionie chce opowiedzieć przez pryzmat parafii. Sam termin parafia potraktował bardzo szeroko, nie jako wspólnotę religijną, ale obszar zamieszkany przez konkretną społeczność.

Kolejne rozdziały powstają we współpracy z żoną Mariusza Słowińskiego, jednak planowane ukończenie prac nad całością to mniej więcej w połowa roku (czerwiec - lipiec). Po wstępnych rozmowach z wydawnictwem, które przygotowało liczne wydania pięknych książek o historii Suchej, ustalono, iż na złożenie książki w całość i przygotowanie do druku wraz z rezerwacją terminu w drukarni będzie potrzebne ok. 2-3 miesięcy. Stąd w październiku lub listopadzie autorzy publikacji planują promocję i udostępnienie książki tym, którzy ich w tym projekcie wesprą.

Planowane wydarzenie promocji książki odbędzie się w Lachowicach przy okazj promocji historii najbliższej jak i dla podkreślenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

Szczegółowe informacje odnośnie projektu i formy wsparcia znajdziecie tutaj: https://polakpotrafi.pl/projekt/parafia-lachowice-historia-ilustrowanaSnS
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image