Dodano dnia 20.06.2022, 19:27
Maraton rowerowy MTB w Stryszawie
19 czerwca 2022 r. z boiska sportowego w Stryszawie wystartował maraton rowerowy MTB. Wyścigi rowerowe od lat ściągają do Stryszawy miłośników kolarstwa i turystyki rowerowej. Maraton MTB to cykl zawodów kolarstwa górskiego, odbywających się w południowej części województwa małopolskiego.
Trasa w Stryszawie przygotowana została bardzo starannie. Organizator w porozumieniu z Urzędem Gminy Stryszawa przygotował trzy dystanse: FULL – 50 km, HALF – 40 km i QURTER – 28 km zróżnicowane pod względem długości i stopnia trudności. Start i meta zawodów usytuowane zostały na boisku sportowym w Stryszawie przy Centrum Sportu i Rekreacji. Na każdym z trzech dystansów startujący zawodnicy nie mogli narzekać na nudę. Trasa przygotowana w myśl zasady  im dalej tym trudniej nie pozwalała zasnąć i wysysała z każdego spore pokłady energii. Trzy  dystanse przygotowane  dla uczestników tej imprezy pozwalały wybrać idealny dla siebie, nikt kto zdecydował się na start, nie opuszczał Stryszawy niezadowolony bowiem na każdym z dystansów można było znaleźć to, co stanowi o istocie MTB. Nie zabrakło odcinków technicznych,  przejazdów przez potoki i leśne ścieżki. Blisko 180 zawodników oficjalnie zgłosiło się do udziału w maratonie, liczba ta nie dziwi tym bardziej, że pogoda sprzyjała uczestnikom, lekki wiaterek i promienie słońca wspomagały sportowego ducha rywalizacji. 

Organizator zadbał też o najmłodszych, na miasteczku startowym rozegrane zostały profesjonalne zawody rowerowa dla dzieci, które cieszyło się dużą popularnością. 

Kolarstwo to jeden z popularniejszych sportów w Polsce, wymagający niesamowitego zacięcia i dobrej kondycji. Jednak pomimo wszystko nawet jeśli po dojechaniu do mety ciężko złapać oddech i zebrać myśli, to radość z ukończenia takiej trasy jak w Stryszawie warta jest każdych z poświęceń – tak jednogłośnie podczas maratonu wypowiadali się jego uczestnicy. Maraton MTB  Stryszawa 2022 odbył się dzięki wsparciu Wójta Gminy Stryszawa Pana Rafała Lasek.

źródło: UG Stryszawa
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image