Dodano dnia 25.06.2019, 10:14
Maraton rowerowy w Kukowie za nami
23 czerwca 2019 r. z boiska sportowego w Kukowie wystartował maraton rowerowy MTB. Gmina Stryszawa na dobre zagościła już w kalendarzu każdego pasjonata wyścigów rowerowych.

Stryszawa stała się atrakcyjną Gminą dla zapalonych kolarzy i miłośników dwóch kółek. Wszystko to nie tylko za sprawą organizowanej od 2016 r. na terenie Gminy Stryszawa „Gwiazdy Południa”, która ściąga do  Gminy miłośników kolarstwa i turystyki rowerowej, ale również za sprawą organizowanego po raz drugi w tym roku DARE To Be MTB Maratonu w Stryszawie.

DARE To Be MTB Maraton to cykl zawodów kolarstwa górskiego, odbywających się w południowej części województwa małopolskiego. Trasa w Kukowie przygotowana została bardzo starannie.

Organizator w porozumieniu z Urzędem Gminy Stryszawa przygotował trzy dystanse: FULL, HALF i QURTER zróżnicowane pod względem długości i stopnia trudności. Start i meta zawodów usytuowane zostały na boisku sportowym w Kukowie.

Na każdym z trzech dystansów startujący zawodnicy nie mogli narzekać na nudę. Trasa przygotowana w myśl zasady  im dalej tym trudniej nie pozwalała zasnąć i wysysała z każdego spore pokłady energii. Trzy  dystanse przygotowane  dla uczestników tej imprezy pozwalały wybrać idealny dla siebie, nikt kto zdecydował się na start, nie opuszczał Stryszawy niezadowolony bowiem na każdym z dystansów można było znaleźć to, co stanowi o istocie MTB. Nie zabrakło odcinków technicznych,  przejazdów przez potoki i leśne ścieżki.

Organizator zadbał też o najmłodszych, na miasteczku startowym razem ze Szkółką Kolarską MOVIMENTO rozegrane zostały profesjonalne zawody rowerowa dla dzieci, które cieszyło się dużą popularnością. Blisko 140 osób oficjalnie zgłosiło się do udziału w maratonie, liczba ta nie dziwi tym bardziej, że pogoda sprzyjała uczestnikom, lekki wiaterek i delikatne promienie słońca wspomagały sportowego ducha rywalizacji. Kolarstwo to jeden z popularniejszych sportów w Polsce, wymagający niesamowitego zacięcia i dobrej kondycji. Jednak pomimo wszystko nawet jeślipo dojechaniu do mety ciężko złapać oddech i zebrać myśli, to radość z ukończenia takiej trasy jak w Stryszawie warta jest każdych z poświęceń – tak jednogłośnie podczas maratonu wypowiadali się jego uczestnicy. Dare To Be Maraton MTB  Stryszawa 2019 odbył się dzięki wsparciu Wójta Gminy Stryszawa  Rafała Lasek oraz pod Patronatem Honorowym Starosty Suskiego  Józefa Bałosa.

Już dziś organizatorzy zapraszają do Stryszawy w dniach 11 i 14 lipca 2019 r. - po raz kolejny ta miejscowość stanie się królestwem dla kolarzy, którzy będą mogli wziąć udział w amatorskim maratonie rowerowym o charakterze sportowo – rekreacyjnym pn. „Gwiazda Południa”. 14 lipca oranizatorzy zapraszamy również wszystkie dzieci, dla których przewidziano sporo atrakcji.

źródło: UG Stryszawa

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image