Dodano dnia 19.11.2017, 20:10
Mieszkańcy Kukowa wybrali nowego Sołtysa

Mieszkańcy Kukowa w gminie Stryszawa, w niedzielne popołudnie wybrali nowego sołtysa. Po 21 latach Krzysztofa Miklusiaka zastąpi Rafał Dyduch.

Rezygnacja dotychczasowego sołtysa Kukowa i przedterminowe wybory były dużym zaskoczeniem dla części mieszkańców sołectwa. Krzysztof Miklusiak zrezygnował po 21 latach swojej pracy. Wyznaczone na 19 listopada zebranie w remizie OSP Kuków miało na celu przeprowadzenie przedterminowych wyborów.

Podczas niedzielnych wyborów przez moment wydawało się, że nie znajdzie się nikt chętny do przejęcia funkcji po Krzysztofie Miklusiaku. Jednak na szczęście kandydować zgodził się Rafał Dyduch. Spośród 82 osób, które oddały swój głos, aż 77 była za Dyduchem jako sołtysem.

Krzysztof Dyduch to znany mieszkańcom lokalnej społeczności właściciel firmy zajmującej się tworzeniem reportaży okolicznościowych. Prywatnie żonaty, ojciec czwórki dzieci.
Obecny na spotkaniu wójt Stryszawy Rafał Lasek podziękował Krzysztofowi Miklusiakowi za wieloletnią współpracę i pogratulował nowemu sołtysowi wygranej w głosowaniu.

Do kompetencji sołtysa należy zwoływanie zebrań wiejskich, realizowanie uchwały rady gminy dotyczące sołectwa, a także umożliwianie zapoznania się z uchwałami rady jak najszerszemu kręgowi mieszkańców sołectwa, a w zakresie ustalonym przez radę gminy dokonuje poboru podatków rolnego i leśnego jako inkasent organu podatkowego. Uczestniczy również w sesjach rady gminy, a także w pracach jej organów bez prawa do głosowania i zobowiązany jest brać udział w posiedzeniach komisji rady gminy, jeśli rozpatrywane są sprawy sołectwa. Przede wszystkim jednak reprezentuje sołectwo na zewnątrz.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image