Dodano dnia 07.02.2018, 13:18
Nowe gabinety lekarskie w szkołach w Gminie Stryszawa

W Zespole Szkół Samorządowych w Krzeszowie, w Szkole Podstawowej w Kukowie, Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lachowicach oraz w Szkole Podstawowej nr 2 w Stryszawie i Szkole Podstawowej nr 3 w utworzono nowe gabinety lekarskie dla dzieci i młodzieży. Koszt zakupu sprzętu wyniósł 6 700 zł.

Utworzono nowe gabinety lekarskie w szkołach na terenie Gminy Stryszawa. Wyposażono je w nowy sprzęt medyczny, a stało się to możliwe dzięki dotacji pozyskanej przez Gminę Stryszawa ze środków Wojewody Małopolskiego w ramach budżetu zadaniowego 20.4.1.2 „Wymiana i modernizacja sprzętu w obiektach związanych z ochroną zdrowia z wyłączeniem programów polityki zdrowotnej”.

- Dotacja ta została przekazana dla Szkół Podstawowych w celu poprawy dostępności i jakości świadczeń opieki poprzez doposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej w sprzęt niezbędny dla pielęgniarki szkolnej. Dzięki dofinansowaniu zostało zakupione wyposażenie gabinetu w postaci kozetki, szafy lekarskiej, stolika zabiegowego, biurka oraz szafki kartotecznej. Ponadto do gabinetu profilaktyki zdrowotnej trafił sprzęt medyczny w postaci profesjonalnego ciśnieniomierza, wagi medycznej ze wzrostomierzem, parawanu, tablicy Snellena do badania ostrości wzroku, przenośnej apteczki pierwszej pomocy i materiałów opatrunkowych – mówi Wójt Gminy Stryszawa Rafał Lasek.

Koszt zakupu doposażonego sprzętu dla każdej z 5 szkół z Gminy Stryszawa wyniósł 6 700 zł. Łącznie Gmina Stryszawa otrzymała dofinansowanie w wysokości 33 500 zł.info. UG Stryszawa
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image