Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 24.03.2024, 18:55
OSP Lachowice z nagrodą Floriana!

W sobotę 23 marca br. w Europejskim Centrum Matecznik Mazowsze w Otrębusach pod Warszawą licznie spotkali się reprezentanci OSP nominowanych do nagrody głównej w Ogólnopolskim Konkursie FLORIANY 2023/2024, członkowie władz Związku oraz znamienici goście.


Zgodnie z tradycją Konkursu nominowani dopiero podczas Gali dowiedzieli się, kto zwyciężył w poszczególnych kategoriach. Laureaci otrzymali upragnioną prestiżową statuetkę św. Floriana z rąk prezesa Zarządu Głównego Związku OSP RP, senatora Waldemara Pawlaka.
-

Konkurs organizowany jest przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej od 2017 roku. Jego celem jest promowanie i nagradzanie przedsięwzięć społecznych z obszaru pozaratowniczego, realizowane przez Ochotnicze Straże Pożarne samodzielnie lub z udziałem ich partnerów – samorządów i organizacji pozarządowych. Zwycięzcy otrzymują prestiżową statuetkę Świętego Floriana – patrona strażaków.
-

O zaszczytne statuetki w pięciu kategoriach walczyło 35 Ochotniczych  Straży Pożarnych, których projekty zostały nominowane przez Kapitułę Konkursową.
-

W kategorii Sport, rekreacja i turystyka na 6 nominowanych OSP z całej Polski zwyciężyła jednostka OSP Lachowice zdobywając statuetkę Floriana.
-

Źródło: OSP Lachowice

Źródło: ZOSPRP
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image