Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 01.03.2024, 10:29
Program „Opieka wytchnieniowa” na terenie Gminy Stryszawa.
Gmina Stryszawa przystąpiła do realizacji Programu: „Opieka wytchnieniowa” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024.

Program ten finansowany jest w całości ze środków Funduszu Solidarnościowego a jego planowana wartość w 2024 roku wyniesie 74 358,00 zł.

Koszt realizacji Programu: „Opieka wytchnieniowa” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024 zostanie pokryty ze środków Funduszu Solidarnościowego, będącego państwowym funduszem celowym.

Założeniem tego Programu jest zapewnienie usługi opieki wytchnieniowej dla opiekunów osób
z niepełnosprawnościami.

Na terenie Gminy Stryszawa planuje się objęcie pomocą w formie usługi opieki wytchnieniowej dla 6 opiekunów niepełnosprawnych dzieci oraz dla 3 opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych.

Dzięki wsparciu w ramach Programu, opiekunowie osób niepełnosprawnych pozyskają czas na odpoczynek, regenerację, a także możliwość skupienia się na własnych, priorytetowych potrzebach.

Na terenie Gminy Stryszawa usługa opieki wytchnieniowej realizowana w ramach Programu: „Opieka wytchnieniowa” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024 jest jedyną formą wsparcia kierowaną do konkretnej grupy beneficjentów, którymi są opiekunowie osób
z niepełnosprawnościami, spełniający kryteria uczestnictwa w Programie.


Źródło: UG Stryszawa

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image