Dodano dnia 10.09.2018, 12:26
"Bezpieczna droga do szkoły" w Lachowicach

Zakrwawione twarze, zabandażowane głowy, widoczne rany na ciele – jednym słowem poruszający i zatrważający widok, a wszystko po to, aby uświadomić kierowcom, jakie skutki może nieść ze sobą niebezpieczna i brawurowa jazda.

Dzieci ucharakteryzowane na ofiary wypadków drogowych wspólnie z suskimi policjantami pojawili się przy budynku OSP w Lachowicach, który znajduje się w bliskiej odległości od szkoły. Uczniowie apelowali i prosili kierowców, aby w rejonach szkół zachowali szczególną ostrożność. Taka sceneria i specjalna charakteryzacja wywoływała u przejeżdżających osób wyraźną reakcję i mamy nadzieję, że przemówiła do ich wyobraźni.

 

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego suscy policjanci rozpoczęli wzmożone działania w rejonach szkół i przejść dla pieszych, wszystko w trosce o bezpieczeństwo naszych dzieci i pociech, które po wakacyjnej przerwie wróciły do szkolnych ławek. Aby zwiększyć świadomość wszystkich uczestników ruchu drogowego i zwrócić im szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w rejonach placówek oświatowych uczniowie przygotowali rysunki piętnujące złe zachowania lub chwalące kierowców jeżdżących bezpiecznie.

 

7 września 2018r. uczniowie klasy VII specjalnie ucharakteryzowani na ofiary wypadków drogowych wraz z opiekunami i wspólnie z policjantami pojawili się przy drodze, na placu przy budynku OSP w Lachowicach, usytuowanym w pobliżu Szkoły Podstawowej w Lachowicach. Widok „zakrwawionych” uczniów, z zabandażowanymi częściami ciała, przyciągnął uwagę wszystkich kierowców, którzy tego dnia w godzinach porannych przejeżdżali obok szkoły. Osoby siedzące za kierownicą usłyszały prośbę i apel o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie szkół, po to, aby dzieci nigdy nie były ofiarami wypadków drogowych i nie musiały cierpieć. Zamysł całego przedsięwzięcia okazał się niezwykle trafny, na twarzach kierowców widać było poruszenie widokiem zakrwawionych dzieci.

 

Na koniec odbyła się jeszcze krótka prelekcja na temat bezpieczeństwa. 

 

Inicjatorem akcji jest Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie, a patronat honorowy nad nią objął Wojewoda Małopolski. Wrzesień jest miesiącem, w którym dla policjantów priorytetem jest bezpieczeństwo dzieci w rejonach szkół. Niech to bezpieczeństwo stanie się naszym wspólnym celem, po to, aby żadne z dzieci nie musiało ponosić konsekwencji i skutków nieodpowiedzialnego zachowania kierowców.

źródło: KPP Sucha Beskidzka

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image