Dodano dnia 29.08.2017, 16:19
"Umiemy ratować, uczymy ratować"

Ochotnicza Straż Pożarna w Kukowie wystartowała właśnie z rewelacyjną akcją. Uczą mieszkańców jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy. Druhowie odwiedzają wyznaczone osiedla, tak aby każdy miał równe szanse, aby wziąć udział w szkoleniu.

"Zanim wezwiesz nas do pomocy, pamiętaj, że sam możesz do naszego przyjazdu dużo pomóc" – pod tym hasłem w miniona niedzielę druhowie z OSP Kuków odwiedzali mieszkańców osiedli Ździebel, Górki i Marcakówka pokazując jak prawidłowo udzielić samemu pierwszej pomocy.

Pierwszej pomocy może udzielić każdy. Nie jest do tego niezbędne wykształcenie medyczne czy ukończenie wielogodzinnych kursów. Wiedza z zakresu pierwszej pomocy zawiera podstawy niezbędne do określenia stanu osoby poszkodowanej a praktyczne działanie obejmuje kilka prostych do wykonania czynności.

Realne szanse na przyjazd pogotowia w ciągu 3-4 od momentu wystąpienia zatrzymania krązenia są żadne, to świadek zdarzenia musi udzielić pierwszej pomocy by podtrzymać funkcje życiowe do czasu przyjazdu służb ratowniczych. Świadkiem zdarzenia, potencjalnym ratownikiem może być każdy człowiek, możesz być i Ty.

Kolejne tego typu warsztaty przeprowadzane przez strażaków z Kukowa odbędą się 3 września na os. Grajnówka i Bacówka. Szkolenie jest bezpłatne dla każdego. Od września OSP będzie udzielało tych ważnych lekcji w szkołach w Krzeszowie i Kukowie.

Foto. OSP Kuków

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image