Dodano dnia 16.10.2020, 08:36
Rozbudowa sieci gazowej w Stryszawie
Polska Spółka Gazownictwa informuje, że na wniosek władz Gminy Stryszawa w najbliższym czasie planuje przystąpić do rozbudowy sieci gazowej w miejscowości Stryszawa.

W związku z powyższym zachęcamy Państwa do przyłączenia się do budowanej sieci gazowej. To czy gaz ziemny popłynie w domach w naszej gminie zależy tylko i wyłącznie od Państwa zainteresowania tą tematyką! Im więcej podpisanych przez mieszkańców umów wróci do PSG tym szybsza szansa na budowę kolejnych odcinków sieci gazowniczej w Stryszawie. Pierwszym krokiem jaki należy wykonać w tym celu jest złożenie wniosku o określenie warunków przyłączenia - informuje Urząd Gminy w Stryszawie.

Przyłączenie obiektu do sieci gazowej odbywa się na wniosek mieszkańca złożony w przedsiębiorstwie gazowniczym.

Proces przyłączenia opisany jest szczegółowo na stronie https://www.psgaz.pl/przylaczenie-do-sieci-gazowej1.

Opłata za przyłączenie do sieci gazowej domu jedno-/dwurodzinnego wynosi: 2.497,64 zł brutto (przyłącze o długości do 15m), które wykonywane jest zazwyczaj do linii ogrodzenia danego budynku lub ściany budynku. Płatne po wykonaniu przyłącza.

Poza tym następnym kosztem, który musi ponieść mieszkaniec w celu przyłączenia się do sieci gazowej jest koszt związany z opracowaniem już we własnym zakresie projektu przyłącza (szacowana wartość ok. 1 500,00 zł) plus dodatkowo wykonanie instalacji od skrzynki przyłączeniowej (znajdującej się zazwyczaj w linii ogrodzenia) do budynku wraz z wewnętrzną instalacją.

Realizacja przyłączenia do sieci gazowej może nastąpić tylko i wyłącznie po zawarciu Umowy o przyłączenie na pisemny wniosek mieszkańca.

Więcej informacji na temat możliwości i zasad przyłączenia do sieci gazowej PSG można uzyskać:

  • -w najbliższej jednostce Obsługi Klienta PSG (Wadowice, ul. Wenecja 3);
  • -telefonicznie dzwoniąc do Działu obsługi Klienta PSG pod numer telefonu 12 62 81 111;
  • -na stronie internetowej www.psgaz.pl w zakładce Dla Klienta lub zadając pytanie poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny w zakładce Kontakt;
  • -w UG Stryszawa – tel. 33 876 77 31.


Dodatkowo na stronie internetowej PSG dostępne są wszystkie wzory wniosków oraz formularzy potrzebne do prawidłowego przyłączenia gazu. Ponadto wzory formularzy pobrać można w Urzędzie Gminy Stryszawa                   (pokój nr 1).

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną prosimy o pobieranie dokumentów ze strony internetowej PSG bądź z plików załączonych poniżej.


ZAŁĄCZNIKI

Wniosek o określenie warunków przyłączenia dla grupy przyłączeniowej B podgrupy I15.10.2020 | 1.78 MB
Pobierz
Wzór umowy przyłączenie do sieci gazowej (dla konsumenta) pdf15.10.2020 | 246.69 KB
Pobierz
Wzór umowy przyłączenie do sieci gazowej (dla podmiotu niebędącego konsumentem) pdf15.10.2020 | 286.52 KB
Pobierz
Ogólne Warunki Umów o Przyłączenie15.10.2020 | 147.74 KB
Pobierz
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image