Dodano dnia 05.10.2023, 13:13
Święty z Wadowic - Koncert (Krzeszów).
8. października o godzinie 16.00 zapraszamy na koncert z piosenkami z widowiska multimedialnego „Święty z Wadowic – Jan Paweł II”. Z okazji 45.rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża spotykamy się w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krzeszowie.

Widowisko multimedialne „Święty z Wadowic – Jan Paweł II" powstało w roku 2016, a pretekstem do jego stworzenia były Światowe Dni Młodzieży odbywające się w Krakowie. Spektakl odbył się premierowo w Operze Krakowskiej 26 lipca 2016 roku oraz na rynku w Wadowicach 28 lipca 2016 roku. W maju 2018 roku ukazała się płyta „Jestem tu" zawierająca 13 utworów z widowiska, a w kolejnych latach spektakl „Święty z Wadowic – Jan Paweł II" był prezentowany wielokrotnie zarówno publiczności w kraju, jak i za granicą.


W Krzeszowie wystąpią znakomici polscy artyści: Hanka Wójciak, Mariola Siepak, Weronika Skalska, Joanna Smajdor-Kotowicz, Piotr Szewczyk, Rafał Żur, Joanna Jucha, Adrian Gawlik oraz orkiestra pod kierownictwem Krzysztofa Odrobiny. Scenariusz przygotował i całość wyreżyserował Michał Zabłocki.

 
Organizatorzy koncertu:
Gmina Stryszawa
Parafia pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krzeszowie
Pełni Kultury

źródło: UG Stryszawa.


Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image