Dodano dnia 19.11.2022, 07:53
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kukowie z wizytą u osób niepełnosprawnych
17 listopada uczniowie z klasy III Szkoły Podstawowej im J. Kasprowicza w Kukowie wraz z kilkoma starszymi kolegami w ramach realizowanego międzynarodowego projektu” Z kulturą mi do twarzy” odwiedzili podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kukowie.
W ramach tego projektu w szkole zorganizowana została pod opieką nauczycieli E. Marszałek, H. Gołuszka w dniach  23.10-14.11.2022r. akcja pt. „Herbatka dla WTZ w Kukowie ‘na jesienne, zimowe zajęcia w którą włączyła się chętnie cała społeczność szkoły.  Dzieci podczas wizyty  zaprezentowały krótki występ słowno – muzyczny pt.” W krainie uśmiechu” i przekazały zebrane herbatki. 
Następnie kierownik WTZ w Kukowie Agata Kłapyta opowiedziała uczniom o funkcjonowaniu placówki, czym zajmują się podopieczni i jak wygląda ich wspólny dzień.  Uczniowie podziwiali pracownie i własnoręcznie wykonane prace z pełnym podziwem ich wykonania. W czasie tej krótkiej wizyty   pod opieką   terapeutów i z pomocą podopiecznych Warsztatów, wykonali także własnoręcznie krasnale, które mogli zabrać ze sobą do szkoły.  Dzieci w cudownej, przyjaznej atmosferze spędziły ten czas z osobami niepełnosprawnymi co było bardzo cenną i ciekawa lekcją dla wszystkich. Z tą myślą na pewno jeszcze nie raz odwiedzą to miejsce uczniowie Szkoły Podstawowej w Kukowie, którzy chętnie okazują swoje wsparcie, empatię i dobre serce.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image