Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 12.04.2024, 10:21
Wypadek w Stryszawie - działania straży pożarnej.
Stryszawa


11 kwietnia 2024 roku, około godziny 16:30, dyżurny na Stanowisku Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej otrzymał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o wypadku podczas prac leśnych, gdzie jedna osoba została poszkodowana.

Natychmiast po otrzymaniu informacji, skierowano na miejsce siły i środki, w tym strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Suchej Beskidzkiej oraz strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z miejscowości Stryszawa.

Ze względu na trudny górski teren, strażacy, by dotrzeć na miejsce zdarzenia, użyli samochodu terenowego oraz pojazdów ATV.

Po przybyciu na miejsce strażacy zastali osobę poszkodowaną leżącą na ziemi. Strażacy udzielili osobie poszkodowanej pierwszej pomocy oraz dowieźli na miejsce zdarzenia ratowników medycznych. Następnie, pod nadzorem ratowników medycznych z pogotowia ratunkowego, przetransportowano osobę poszkodowaną za pomocą pojazdu ATV i przyczepy do miejsca ewakuacji.

Akcja ratunkowa trwała 1,5 godziny i wzięły w niej udział 4 zastępy, liczących łącznie 16 strażaków.


za: KPPSP w Suchej B. 

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image