Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 18.09.2023, 14:41
XIX Rajd Górski im. bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego na Jałowiec.
W niedzielę, 17.09.2023 r. Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie wraz ze współorganizatorami i partnerami zorganizował XIX Rajd Górski im. bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego na Jałowiec. Tym razem pogoda była wprost wymarzona na piesze wycieczki w góry.

Po raz pierwszy, ze względu na niedzielę w rajdzie nie uczestniczyły grupy szkolne. Organizatorzy liczyli na udział mieszkańców i turystę indywidualnego, i mieli rację. Okazało się, że uczestnicy dopisali a dla niektórych wędrujących po górach meta rajdu na szczycie Jałowca okazała się miłym zaskoczeniem. Na ponad 150 uczestników rajdu czekały pamiątkowe znaczki i poczęstunek. Żaden turysta nie umknął uwadze młodych pomocników -Mikołajowi i Tymonowi, którzy pilnowali aby każdy turysta otrzymał znaczek rajdowy. Najmłodszy uczestnik rajdu z Krzeszowa, przybył na szczyt a w zasadzie został wniesiony przez rodziców miał zaledwie 6 miesięcy!

O godz. 12.00 ks. kapelan Sióstr Zmartwychwstanek ze Stryszawy-Siwcówki poprowadził modlitwę Anioł Pański wspominając przy tym bł. Kard. S. Wyszyńskiego i poległych żołnierzy walczących w obronie Ojczyzny, gdyż 17 września przypada również 84. rocznica napaści na nasz kraj wojsk ZSRR.


Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom, Pani Krystynie Wajdzik - Przewodniczącej Rady Gminy Stryszawa za obecność a także partnerom za wszelką pomoc, a zwłaszcza:
- Powiatowi Suskiemu za ufundowanie znaczków rajdowych
- Nadleśnictwu Sucha za pozwolenie i pomoc w wywiezieniu osób oraz rzeczy
- Zarządowi Gminnemu ZOSP RP, w szczególności jednostkom OSP Stryszawa, OSP Krzeszów i OSP Lachowice za wszelką pomoc w wywiezieniu na szczyt potrzebnych rzeczy, obsługi oraz zabezpieczenie medyczne i ppoż. szczytu podczas organizacji rajdu

Dziękujemy również naszym darczyńcom:
Zakładowi Mięsnemu MEDES Sp. J. z Naprawy
Piekarni w Stryszawie
Firmie Kuracjusz z Suchej Beskidzkiej

źródło/foto: UG Stryszawa.
Więcej informacji z regionu znajdziesz tutaj:
malopolskainfo24.pl

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image