Dodano dnia 09.10.2021, 09:23
Zakończono drugą edycję warsztatów rzeźbiarskich
Dla uczestników warsztatów rzeźbiarskich koniec września i początek października był czasem aktywnych zmagań z drewnem i dłutem. Pod opieką doświadczonego rzeźbiarza Mateusza Gębali dziesięciu adeptów sztuki rzeźbiarskiej uczyło się podstaw w jaki sposób tworzyć różne rzeźby.

Mobilną pracownię rzeźbiarską utworzono w nowym budynku Ośrodka Dziedzictwa Kulturowego w Stryszawie. W pierwszym etapie uczestnicy szkicowali na kawałku drewna to, co chcieliby stworzyć. W kolejnym kroku zapoznali się z podstawowymi narzędziami rzeźbiarza, które ułatwiają jego pracę. Wreszcie przyszedł czas na chwycenie za dłuto, czy też nóż. Wiór było niemało. Pod okiem pana Mateusza z różnej wielkości kawałków drewna zaczęły wyjawiać się postacie, czy też zwierzęta. 

-Dziesięciu uczestników poznało podstawowe tajniki rzeźbienia. Liczymy na to, że będą nadal kontynuować swoją rzeźbiarską przygodę - mówią przedstawiciele Gminnego Ośrodka Kultury w Stryszawie.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image