Dodano dnia 30.07.2019, 08:39
Zbójowanie pod Jałowcem
W niedzielę Stryszawa Górna świętowała odpust parafialny ku czci św. Anny i tradycyjnie już od godzin popołudniowych towarzyszył mu Festyn pn.: „Zbójowanie pod Jałowcem”. Impreza zorganizowana przez GOK Stryszawa przy współpracy z OSP Stryszawa, UG Stryszawa uatrakcyjniła spędzenie czasu wolnego zarówno dorosłym jak i dzieciom.

Program rozpoczął się propozycją dla dzieci: animacjami i konkurencjami sprawnościowymi z nagrodami. Później, ku zadowoleniu wszystkich milusińskich było malowanie buziek i tworzenie balonowych zwierzaków. Chętnych nie brakowało. O godz. 18.00 na scenie wystąpił zespół folkowy PotOCK z Zawoi, w jedenastoosobowym składzie. Zespół łączy muzykę rockową z tradycyjną muzyką ludową regionu babiogórski z domieszką rapu. Ta ciekawa dynamiczna mieszanka muzyki zachwyciła wszystkich. To innowacyjna propozycja folkowa, niespotykana na naszym rynku muzycznym. 

Wieczorem do tańca grał zespół „Contra Band”. Niestety, kiedy zabawa się ledwie rozpoczęła, zerwała się wichura zwiastująca burzę i większość uczestników opuściła teren imprezy, a ze względu na bezpieczeństwo trzeba było zakończyć tak dobrze rozpoczęte tańce. Pogoda to gwarancja udanej imprezy plenerowej. Niestety tym razem pogoda wystraszyła publiczność oraz organizatorów i zbyt wcześnie zakończyła zabawę.

źródło: GOK Stryszawa


Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image