Dodano dnia 11.12.2019, 08:44
16 grudnia w Nadleśnictwie Sucha rusza sprzedaż choinek
Dlaczego naturalna choinka jest lepsza od sztucznej? Jest co najmniej kilka powodów.

Żywa choinka przede wszystkim pachnie lasem wydzielając olejki eteryczne i dodaje magii i wyjątkowego świątecznego klimatu. Co ważne w 100% jest ekologiczna, ponieważ jest surowcem całkowicie odnawialnym.Żywe drzewka pochłaniają dwutlenek węgla, produkują niezbędny do życia tlen.

Do produkcji sztucznych drzewek najczęściej używa się polichlorku winylu, w procesie produkcji którego powstają szkodliwe pyły i gazy oraz potrzebna jest także spora ilość energii i wody.Tak wykonane choinki,  po wyrzuceniu na wysypisko, rozkładać się będą setki lat. Dlatego też choć sztuczne choinki wyglądają coraz ładniej i mogą służyć kilka sezonów, żywe są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem!

Kiedy zdecydujemy się na drzewko cięte, dobrze jest umieścić je w pojemniku z wodą, co przedłuży jego żywotność i opóźni opadanie igieł.

Sprzedaż choinek w 2019 roku rozpocznie się 16 grudnia i będzie prowadzona od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00  - 14.30 - przy siedzibie Nadleśnictwa w Suchej Beskidzkiej ul. Zamkowa 7 i potrwa do 23 grudnia lub do wyczerpania zapasów.
Cennik znajdą Państwo TUTAJ.źródło: Nadleśnictwo Sucha

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image