Dodano dnia 20.07.2021, 09:05
Akcja profilaktyczna „Bezpieczne Wakacje” w Suchej Beskidzkiej
Suscy policjanci biorą udział w akcji informacyjnej dotyczącej bezpiecznego wypoczynku w okresie letnim, skierowanej do dzieci jak i dorosłych.
W piątkowe popołudnie (16 lipca br.) na placu targowym w Suchej Beskidzkiej policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, strażacy, goprowcy, Straż Ochrony Kolei, przedstawiciele Babiogórskiego Parku Narodowego, Nadleśnictwo Sucha, a także przedstawiciele Sanepidu przeprowadzili akcję informacyjną na temat bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji skierowaną do dzieci oraz do dorosłych.
 
Pierwsze z czterech zaplanowanych spotkań odbyło się w Suchej Beskidzkiej. Wspólnie organizowane akcje mają na celu propagowanie bezpiecznych zachowań dzieci i młodzieży, a także osób dorosłych podczas trwania wakacji. Przedstawiciele:
- Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej;
- Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie;
- Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej,
- Ochotniczej Straży Pożarnej Sucha Beskidzka Miasto oraz Błądzonka;
- Babiogórskiego Parku Narodowego;
- Nadleśnictwa Sucha;
- Straż Ochrony Kolei;
- Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Suchej Beskidzkiej
szczególną uwagę poświęcali tematyce wszelkiego rodzaju wypoczynku. Przypominano problematykę zagrożeń  w górach, na terenach leśnych, szlakach górskich, a przede wszystkim w czasie wypoczynku nad wodą, zgodnie z założeniami ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Dla uczestników przygotowano różnego rodzaju konkursy, krzyżówki, dotyczące bezpieczeństwa podczas wakacji, w trakcie których dzieci otrzymywały nagrody rzeczowe.
 
 
Nagrody dodatkowe dla najmłodszych  słuchaczy spotkania profilaktycznego ufundował Urząd Miasta Sucha Beskidzka oraz Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej. Młodzież zachęcano do udziału w konkursie filmowym, pn. „Artystyczny przewodnik”, promującym bezpieczeństwo przebywania w wodzie i nad wodą oraz zdrowy tryb życia. Policjanci z KWP  w Krakowie przywieźli ze sobą „Pomyślnik Wakacyjny”, z którego dorośli jak i dzieci losowali sentencje, zawierające przesłanie lub refleksje, dotyczące bezpiecznych wakacji. Podczas imprezy promowano także Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Rodzice oraz opiekunowie mogli w trakcie spotkania dowiedzieć się w jaki sposób przy jej pomocy można zgłaszać np. niebezpieczeństwa w trakcie wypoczynku dzieci. Zainteresowanym przybliżono techniczną stronę KMZB oraz to w jaki sposób posługiwać się mapą i skutecznie z niej korzystać. Uczestnicy akcji otrzymywali materiały profilaktyczne, a także mieli możliwość obejrzenia pojazdów uprzywilejowanych Policji oraz Straży Pożarnej, a także pojazdu ratowniczego ratowników GOPR.

Dzięki OSP Sucha Miasto każdy mógł usiąść za sterami łódki ratowniczej, a także wejść i zobaczyć wnętrze pojazdu specjalistycznego Straży Ochrony Kolei. Ze szczytu rozłożonej ścianki wspinaczkowej pod okiem Goprowców, każdy mógł zobaczyć  suski rynek. W akcji profilaktycznej funkcjonariuszy wspomagały aż trzy maskotki przedstawiające trzy smoki. Pierwszy dobrze znany dzieciom z terenu powiatu suskiego był Policek z KPP Sucha Beskidzka, a pozostałe dwa to Inspektor Wawelek oraz Polisia z KWP Kraków. Dzieci biorące udział w akcji chętnie korzystały z wszystkich zapewnionych atrakcji i z zainteresowaniem oraz uwagą słuchały prelekcji prowadzonych przy każdym  z przygotowanych stoisk. 

Kolejna akcja profilaktyczna odbędzie się dzisiaj  20.07.br. w godzinach 14:00-18:00 na terenie KS Watra w Zawoi Centrum.


Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image