Dodano dnia 16.07.2021, 11:06
Centrum Kultury i Filmu zaprasza na wernisaż „Wystawy poplenerowej”
Od 23 lipca w murach suskiego zamku będzie można podziwiać prace czternaścioro artystów.
Wystawa poplenerowa 2021 ukazuje pracę artystów, którzy wzięli udział w letnim plenerze malarskim, zorganizowanym w sierpniu 2020 roku. Czternaścioro artystów zostało zaproszonych przez Miejski Ośrodek Kultury ( aktualnie Centrum Kultury i Filmu ) i pracowało przy sztaludze, by uwiecznić najważniejsze miejsca w Suchej Beskidzkiej za pomocą różnych styli i wykorzystaniem różnych narzędzi. Efektem tej wyjątkowej współpracy na polu artystycznym jest trzydzieści prac, które już od wernisażu 23 lipca do 31 sierpnia będzie można oglądać w galerii sztuki na suskim zamku.

Warto nadmienić, iż artyści, pod okiem komisarza pleneru malarskiego pana Rafała Lenarta, to osoby w dużej mierze pochodzące z okolic Suchej Beskidzkiej lub ościennych powiatów. Tym bardziej napawa to optymizmem, iż lokalne środowisko malarskie tak licznie wzięło udział w plenerze. Wystawa idealnie wpisuje się w obchodzoną w tym roku 125 rocznicę nadania praw miejskich Suchej Beskidzkiej. Z jednej strony na obrazach jest moment, ulotna chwila, która za pomocą pędzla i zdolnej ręki malarza została uwieczniona na płótnie, a z drugiej strony plener stał się doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, pogłębienia wiedzy, rozmów, kontemplacji na temat miasta, historii, kultury i sztuki.

-Dziękujemy wszystkim uczestnikom pleneru i serdecznie zapraszamy na wernisaż i wystawę, którą już od 23 lipca będzie można podziwiać w murach naszego suskiego zamku - czytamy na stronie Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image