Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 28.09.2023, 15:55
Czy przy moście wiszącym prowadzącym do oś. Garce pojawi się monitoring? (Sucha Beskidzka).

Z taką interpelacją radny Mateusz Szklarczyk zgłosił się podczas dzisiejszej sesji rady miasta do Burmistrza miasta Sucha Beskidzka.


Powodem montażu kamer miałoby być zaśmiecanie terenu oraz notoryczne zaczepianie mieszkańców pobliskich zabudowań poprzez osoby, które regularnie spożywają w tym miejscu alkohol.Nadkomisarz Grzegorz Sikora z WRD KPP odniósł się do sprawy, zapewniając, że policja podejmie w tej sprawie działania. "Na miejscu będą pojawiać się policjanci zarówno umundurowani, jak i nieumundurowani o każdej porze dnia i nocy".

Burmistrz miasta Sucha Beskidzka powiedział, że ten problem jest już znany szczególne Straży Miejskiej, która w tym miejscu interweniowała już bardzo często.

System monitoringu byłby dobrym rozwiązaniem, jednak póki co nie ma możliwości, aby ktoś ciągle obserwował
kamery i reagował na bieżąco. Monitoring jest bardzo pomocny i wielokrotnie już się sprawdził, szczególnie kiedy potrzebujemy zidentyfikować sprawców jakiegoś zdarzenia. Jednak montaż kamer jest to temat na przyszłość, gdy będziemy podejmować dalsze decyzje o rozbudowie miejskiego monitoringu.”


Więcej informacji z Twojego regionu znajdziesz tutaj:
malopolskainfo24.pl
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image