Z OSTATNIEJ CHWILI
Bezpieczne Ferie 2026 w Zawoi Czatoża – zimowa zabawa i nauka bezpieczeństwa na stoku / Gołoledź i smog w powiecie suskim. Obowiązują ostrzeżenia / XVII Otwarty Turniej Szachowy Ziemi Suskiej już wkrótce / Wieczorna akcja strażaków w Toporzysku / Kawa z Powiatem - Emil Krawczyk (Konfederacja) - zobacz wideo / Sucha Beskidzka w krajowej elicie samorządów. Najlepszy wynik w Małopolsce / Dzielnicowy wraz z dziećmi w Baczynie zatrzymali pijanego kierowcę podczas kampanii 'No promil, no problem' ! / MSWiA rozszerza kontrole schronisk dla zwierząt. Czy to efekt medialnej burzy wywołanej przez Dodę? / Dni otwarte z KSeF w urzędach skarbowych. Praktyczne wsparcie dla przedsiębiorców
Dodano dnia 15.06.2016, 12:19
Dni Ziemi Suskiej 2016 – Suski jarmark Kulturalny

Największe wydarzenie kulturalne tego lata w Suchej Beskidzkiej zbliża się wielkimi krokami. Koncerty, pokazy, gra miejska, widowiskowa opera Nabucco, występ kabaretu Rak i wspólne kibicowanie w parku zamkowym w klubie Kibica Euro 2016 - to tylko niektóre atrakcje z długiej listy imprez organizowanych w ramach Dni Ziemi Suskiej 2016, które trwać będą przez trzy dni od piątku do niedzieli 24 – 26 czerwca.

Program tegorocznych obchodów dni miasta pod hasłem Suski Jarmark Kulturalny, to prawdziwy festiwal niezwykle różnorodnych i oryginalnych wydarzeń, przygotowanych przez instytucje kultury, stowarzyszenia, organizacje i kluby sportowe, z myślą o mieszkańcach oraz gościach, w czasie którego wszyscy – zarówno dorośli, seniorzy, młodzież, jak i dzieci - znajdą coś dla siebie. Do wspólnego świętowania Dni Ziemi Suskiej pozostało już tylko kilka dni, dlatego zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem imprez i zapraszamy do udziału we wszystkich wydarzeniach, bezpłatnie, bez biletów i rezerwacji. Odliczanie czas zacząć!

Urokliwa sceneria i wyjątkowy klimat zamkowego parku ozdobionego papierowymi lampionami to wymarzone miejsce na wieczorny dancing. W piątkowy wieczór 24 czerwca do tańca i wspólnej zabawy przy dźwiękach największych hitów muzyki rozrywkowej, serwowanych przez znane i lubiane kapele oraz zespoły weselne zaprasza stowarzyszenie Motołaje. Wydarzeniu towarzyszyć będą pokazy i warsztaty przygotowane przez motocyklistów oraz zaplecze gastronomiczne.

Pasjonatów gier i przygód, miłośników łamigłówek i logicznych zagadek zapraszamy do udziału w Detektywistycznej Grze Miejskiej, która rozpocznie się w sobotę 25 czerwca o godz. 10.00 w Bibliotece Suskiej. W ciągu czterech godzin na „planszy”, jaką stanie się miasto, drużyny wcielające się w role detektywów będą musiały rozwikłać kryminalną intrygę, rozwiązując  różnego rodzaju zadania w rozmieszczonych po całym mieście punktach kontrolnych. Scenariusz gry oparty jest na powieści Dariusza Rekosza "Czarny Maciek i tunel grozy", której akcja toczy się w Suchej Beskidzkiej, a poprowadzi ją sam autor książki wraz ze słynnym aktorem Bronisławem Cieślakiem, odtwórcą ról Por. Borewicza z serialu "07 zgłoś się" i detektywa Malanowskiego. Zgłoszenia 2 - 4 osobowych drużyn przyjmowane są do 20 czerwca w Bibliotece Suskiej, ul. Piłsudskiego 23, nr tel. 33 874 22 47, e-mail: sucha@bibliotekasuska.pl . W grze może wziąć udział maksymalnie 30 drużyn. W zgłoszeniu należy podać nazwę drużyny, imiona i nazwiska graczy, wiek i kontaktowy numer telefonu.

Komentarze
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Komentowanie tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników.
Zaloguj się lub zarejestruj się jeśli jeszcze nie posiadasz konta.