Dodano dnia 08.09.2020, 08:37
Dofinansowania do zakupu wozów strażackich dla OSP Sucha Beskidzka - Błądzonka i OSP Kuków
Zgodnie z Uchwałą Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 2 września 2020 r. gminy Sucha Beskidzka, Maków Podhalański, Jordanów i Stryszawa otrzymały dotację na zapewnienie gotowości bojowej.
Samorząd Województwa Małopolskiego pozytywnie rozpatrzył wniosek Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka Stanisława Lichosyta i przekazał Miastu Sucha Beskidzka 40 000 zł z przeznaczeniem na dofinansowanie zakupu nowego samochodu strażackiego przez Ochotniczą Straż Pożarną Sucha Beskidzka-Błądzonka.

Zgodnie z umową pojazd iveco eurocargo ma zostać odebrany przez druhów do końca listopada tego roku. Jego zakup zostanie dofinansowany kwotą 350 tys. zł przez Gminę Sucha Beskidzka, 210 tys. zł przekaże Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a po 100 tys. zł  pochodzić będzie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Stosowną promesę druhowie odebrali pod koniec czerwca w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.  
Zakup nowego wozu strażackiego podniesie gotowość bojową OSP Sucha Beskidzka-Błądzonka, pozwoli jej członkom działać jeszcze bardziej skutecznie niż dotychczas, a tym samym zwiększy się bezpieczeństwo mieszkańców.
Dotacja dla Jednostki OSP Juszczyn będzie wsparciem realizowanego zakupu samochodu ratowniczo-gąsniczego, którego wykonanie i odbiór ma nastąpić do 30.11.2020 r. a wartość zadania wg podpisanej umowy przez Prezesa OSP Juszczyn Tadeusza Sałapatka w dniu 28.07.2020 r. z Firmą SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. z Bielska-Białej wynosi 789 414,00 złotych.

Zgodnie z Uchwałą Sejmiku Województwa Małopolskiego gmina Stryszawa otrzymała dotację w wysokości 20 000,00 zł. Otrzymane środki finansowe przekazane zostaną dla jednostki OSP Kuków, która planuje zakup lekkiego samochodu Wolkswagen T5 4x4. Nowy samochód zastąpi stary, już wyeksploatowany znajdujący się na stanie jednostki Wolkswagen GLM z 1984 r. Nowe auto służyć będzie w działaniach ratowniczych i wyposażone będzie w sprzęt pierwszej pomocy taki jak torba PSP-R1, pilarka spalinowa, oświetlenie terenu działań czy pompa szlamowa. Poprzez wyposażenie nowego samochodu w napęd 4x4 będzie można eksploatować samochód w miejscach trudno przejezdnych. Ponadto druhowie z OSP Kuków szczególną uwagę zwracają na to, że nowy samochód będzie służył strażakom, a także młodzieży do bezpiecznego przemieszczania się w terenie.

Dotację otrzymała także gmina Jordanów. Wsparcie zostanie przeznaczone dla OSP Łętownia.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image