Dodano dnia 08.11.2018, 08:09
Dyrektor Biblioteki Suskiej z wizytą w Chinach
W dniach 19- 23 października 2018 na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Hangzhou i Biblioteki Narodowej dyrektor Biblioteki Suskiej Wojciech Gach wziął udział w odbywającym się w chińskim mieście Hangzhou forum inaugurującym działalność Zrzeszenia Bibliotek w ramach formatu współpracy krajów Europy Środkowo-Wschodniej i Chin 16+1. Wojciech Gach był członkiem delegacji, która w imieniu Polski podpisała umowę założycielską Zrzeszenia Bibliotek.

Organizatorem międzynarodowego forum, w którym wzięły udział delegacje 16 krajów Europy Środkowo - Wschodniej i Chin było Ministerstwo Kultury Chińskiej Republiki Ludowej, natomiast jego gospodarzem była Biblioteka Publiczna w Hangzhou. Wydarzenie było poświęcone współpracy bibliotek oraz ich rozwojowi. Podczas forum dyrektor suskiej biblioteki wziął również udział w panelu dyskusyjnym na temat przyszłości bibliotek.

Format współpracy 16+1 powstał w kwietniu 2012 roku podczas szczytu Polska-Chiny-Europa Środkowo-Wschodnia w Warszawie, a jego celem jest stopniowa rozbudowa mechanizmów współpracy z Chinami w obszarach wzajemnego zainteresowania. Współpraca kulturalna została wskazana jako istotny element relacji dwustronnych. Utworzenie Zrzeszenia Bibliotek w ramach formatu 16+1 będzie stanowiło kontynuację i rozwój dotychczasowej współpracy między bibliotekami z terenu Chin i Polski, pozwoli również na nawiązanie wielowymiarowej współpracy między bibliotekami z terenu Europy Środkowo - Wschodniej.

W. Gach

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image