Dodano dnia 13.11.2017, 11:53
Dzień Czystego Powietrza w Suchej Beskidzkiej

Już jutro (14.11.) w Suchej Beskidzkiej odbędzie się impreza, której celem jest promocja i upowszechnienie wśród mieszkańców świadomości na temat czystego powietrza i jego wpływu na nasze zdrowie i życie.

Już jutro na Rynku w Suchej Beskidzkiej odbędzie się happening z okazji Dnia Czystego Powietrza, który w tym mieście obchodzony będzie po raz trzeci. W programie atrakcje i konkursy dla dzieci oraz przedstawienie teatralne skierowane do najmłodszych mieszkańców.

Ponadto w godzinach od 9:00 do 15:00 na płycie Rynku możliwe będzie wykonanie bezpłatnego badania spirometrycznego, podczas którego mierzona będzie objętość i pojemność płuc oraz przepływ powietrza w płucach i oskrzelach. Badanie ma za zadanie wykryć choroby układu oddechowego tj. astma i przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP), które są skutkiem m.in. oddychania zanieczyszczonym powietrzem.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10:45 przed Urzędem Miasta z udziałem przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Planowany jest przemarsz na płytę Rynku oraz wzdłuż ul. Mickiewicza. Prosimy o wykonanie i zabranie transparentów przedstawiających problem zanieczyszczenia powietrza. Prace będą oceniane, a wykonawcy najlepszych zostaną nagrodzeni. Szczegóły na plakacie.
foto. Miejski Ośrodek Kultury - Zamek
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image