Dodano dnia 13.04.2018, 18:39
Finał Turnieju Ratownictwa Medycznego w suskim LO

Po raz pierwszy w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 im. Curie – Sklodowskiej w Suchej Beskidzkiej zostały zorganizowane zawody z zakresu pierwszej pomocy. Wydarzenie miało na celu zwiększenie wiedzy uczniów na temat możliwości ratowania życia i zdrowia.

Podczas pierwszego etapu teoretycznego wzięło udział blisko 50 osób, spośród których najlepsze 6 zespołów dostało się do etapu praktycznego. Po zliczeniu punktów zostały przyznane następujące miejsca:

1. Jan Kaczmarczyk i Jakub Jurzak
2. Patrycja Klimasara i Magdalena Zachura
3. Joanna Woźny i Piotr Mruc
Magdalena Pasierbek i Julia Kłapyta, Rafał Zoń i Oskar Baca oraz Marlena Mirek i Karol Ponikiewski.

Sędzia główny nie przyznał miejsc 4-6, ponieważ każdy zespół, który dostał się do etapu praktycznego był zwycięzcą.Z tego miejsca chciałabym jeszcze raz podziękować wszystkim zaangażowanym osobom. W szczególności Dyrekcji Liceum za wydanie pozwolenia na przeprowadzenie zawodów, Panu Marcinowi Chaja za opieke i ogromną pomoc jaką włożył w te mistrzostwa. Kolejno jednostkom strażackim OSP Sucha Beskidzka-Miasto, OSP Lachowice za pokaz ratownictwa medycznego podczas potrącenia pieszego. Punktowi Farmaceutycznemu Pana Jacka Stopy za pomoc włożoną w sprzęt medyczny potrzebny do części praktycznej zawodów. Przede wszystkim dziękuję młodzieży szkolnej, która nie bała się przystąpić do rywalizacji. Jako organizator konkursu mam nadzieję, że wszyscy są zadowoleni i poszerzyli swoją wiedzę (i tak ogromną) aby w prawidłowy sposób udzielać pierwszej pomocy.

Do zobaczenia za rok!

Klaudia Dyduch

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image