Dodano dnia 23.01.2023, 11:40
Góralskie kolędowanie w wykonaniu suskich kapel i zespołów
Trzy koncerty kolęd, które odbyły się w styczniu na sali widowiskowej, spięły muzyczną klamrą okres świąteczny w Centrum Kultury i Filmu. Widzowie mieli okazję wysłuchać kolęd wykonanych przez wszystkie suskie kapele i zespoły regionalne.
Na potrzeby koncertu scena została przekształcona we wnętrze tradycyjnej góralskiej chaty. Zebrani w izbie członkowie zespołów przyjmowali w swoje progi kolędników, zgodnie ze zwyczajem częstując ich świątecznymi potrawami i rozgrzewającym napitkiem. Nie zabrakło wspólnego śpiewania tradycyjnych kolęd i pastorałek. Z racji dużej rozpiętości wieku poszczególnych kapel i zespołów, koncertowanie w góralskiej izbie rozpoczęli najmłodsi muzycy z kapeli "Smrek", "Skoblicka" oraz Dziecięcy Zespół Regionalny "Mała Ziemia Suska". Następnie "po kolędzie" przyszła kapela "Mała Ziemia Suska" i zespół regionalny "Ziemia Suska". Na końcu wszyscy uczestnicy zebrali się na scenie, wspólnie śpiewając. Największy zachwyt wśród zgromadzonych widzów wzbudził turoń, będący nieodłącznym elementem góralskiego kolędowania.

źródło: UM Sucha Beskidzka
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image