Z OSTATNIEJ CHWILI
Umowa na remont sali szkoleniowej w OSP Łętownia podpisana / 229 interwencji GOPR w Beskidach podczas wakacji 2025 / Wznowiono ruch kolejowy na trasie Sucha Beskidzka - Skawina / Maków Podhalański - Zaproszenie na Dożynki Gminne / Tragiczny wypadek w Lipowej. Rozbiła się awionetka, zginęły dwie osoby / Wadowice: Przed nami III Kocioł Art Festival - muzyka, sztuka i wyjątkowa energia!! / 24-latek z powiatu suskiego wsiadł za kierownicę po alkoholu i bez prawa jazdy - daleko nie zajechał... / Pożar stolarni w Kojszówce / Nawałnica nad powiatem suskim – strażacy interweniowali 16 razy! / Sucha Beskidzka: Profilaktyka raka piersi – zdrowie w Twoich rękach (wideo) / Pożar w zakładzie FABIOS – na szczęście tylko ćwiczenia / Nietrzeźwi kierujący wyeliminowani przy pomocy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa! / Dziewczyna z wyspy – niezwykłe widowisko teatralne w Suchej Beskidzkiej / Odnowiona sala gimnastyczna w Toporzysku oddana do użytku / Miejska Orkiestra Dęta w Suchej Beskidzkiej podbiła Festiwal we Wrześni! / Meteorolodzy przewidują burzę / Sprawdź gdzie zabraknie prądu w tym tygodniu / Program Oaza - bezpłatne dostawy wody dla mieszkańców Gminy Budzów / Anatomia piękna Alicji Przybyszowskiej w Suchej Beskidzkiej / SKL Sucha Beskidzka z sukcesami w Lublinie i Brnie!
Dodano dnia 17.07.2017, 16:27
Kapela Mała Ziemia Suska na wyborach Nojśwarniyjsyj Gorolecki

Kapela Mała Ziemia Suska została po raz kolejny wyróżniona i doceniona przez muzyków reprezentujących folklor góralski z Podhala. Na zaproszenie zespołu „9 siył” zagrała podczas wyborów Nojśwarniyjsyj Gorolecki. To jednak nie koniec współpracy suskich muzyków z podhalańskimi.

W niedzielę 9 lipca 2017 w Białym Dunajcu, na placu przy stadionie LKS Biali Biały Dunajec odbyła się kolejna edycja „Wyborów Nośwarniyjsyj Górolecki”. Głównym celem konkursu jest prezentacja urody góralskich dziewcząt ich pracowitości i temperamentu a także ochrona i popularyzacja folkloru, zwyczajów wsi podhalańskiej, spiskiej, orawskiej, pienińskiej, łąckiej i babiogórskiej. O ten zaszczytny tytuł mogły ubiegać się również mieszkanki naszego powiatu.

9 Siył to grupa dziewięciu młodych muzyków prezentujących folklor, śpiew i taniec Skalnego Podhala w najlepszym wydaniu. Suska publiczność mogła zobaczyć ich na żywo podczas Jubileuszu XX-lecia Kapeli Mała Ziemia Suska. Koncert rozpoczęła suska kapela, w której zagrało 7 osób. „Był śpiew dziewcząt, dudy, skrzypce oraz granie całą kapelą. Byliśmy bardzo dobrze przyjęci przez wymagająca publiczność” - informuje Stanisław Kubasiak.

Zespoły planują już dalszą współpracę. W październiku 2017r. razem wyjadą i będą koncertować we Francji. „Będziemy promować nasze regiony oraz Małopolskę” - dodaje prowadzący kapelę.


Komentarze
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Komentowanie tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników.
Zaloguj się lub zarejestruj się jeśli jeszcze nie posiadasz konta.