Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 29.11.2023, 15:41
Koncert Wojtka Mazolewskiego „Yugen 2” w Centrum Kultury i Filmu.
Sucha Beskidzka w okolicznym środowisku nazywana jest "jazzową niszą" na muzycznej mapie południowej Polski. Wszystko za sprawą licznych koncertów i festiwali, które od lat organizowane są w naszym mieście. Zapewne sprzyja temu geograficzna "kameralność" miasta oraz satelickie położenie kilkadziesiąt kilometrów od Krakowa, z którym Sucha Beskidzka ma połączenie nie tylko administracyjne i naukowe, ale również artystyczne. I to właśnie widać w muzycznym kalendarzu stolicy suskiego powiatu. Wpisał się w niego również jazzowy koncert Wojtka Mazolewskiego, który odbył się w minioną sobotę, 25 listopada, w Centrum Kultury i Filmu.

Wojtek Mazolewski jest utalentowanym i znanym piosenkarzem, basistą jazzowym oraz przedstawicielem nurtu w muzyce, zwanym "yassem", będącym połączeniem jazzu, punk rocku oraz scenicznej improwizacji. Koncert był częścią trasy koncertowej, promującej najnowszą płytę artysty, zatytułowaną "Yugen 2" i będącej kontynuacją jej poprzedniczki.

Jak możemy się dowiedzieć z bio muzyka - "Yugen 2" to podróż wewnątrz siebie i połączenie z naturalną energią. Organiczne muzyczne dopełnienie tego co bio, ekologiczne i duchowe. To wyprawa w miejsce, gdzie po prostu jesteś... Zamykasz oczy, słuchasz, oddychasz, płyniesz... To powiew wolności. Brzmienia lat ‘60/’70 i powrót do tradycji w klimacie Grateful Dead, Neil Young czy Led Zeppelin jest tu skrzyżowany z nowoczesnymi dźwiękami w stylu Tame Impala, Khruangbin czy Drugdealer. Całość okraszona jazzowymi akcentami i współczesną produkcją Marcina Borsa odpowiedzialnego za brzmienie płyt Hej, Pogodno czy Mrozu.

Taki właśnie był ten koncert - kameralny, niezobowiązujący i pozwalający na dwugodzinne odprężenie przy rytmach jazzu. Blisko sto osób zgromadzonych na sali widowiskowej suskiego Centrum Kultury i Filmu przeżyło niezwykłą muzyczną ucztę, która spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem.

Dziękujemy Wojtkowi Mazolewskiemu i towarzyszącym mu artystom za świetny koncert, życząc przy okazji dalszych sukcesów i zawsze tak dobrej publiki jak suska.


źródło: CKiF w Suchej Beskidzkej.
Więcej informacji z regionu znajdziesz tutaj (kliknij w logo):
malopolskainfo24.plDodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image