Dodano dnia 24.03.2021, 18:53
Koncert zespołu PotOCK
Na 10 kwietnia w Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej zaplanowano koncert zespołu PotOCK.
POTOCK to zderzenie muzyki rockowej z ludowymi tekstami, połączenie nieoczywistego brzmienia i innowacyjnych aranżacji tradycyjnych melodii karpackich. Zespół swobodnie i spontanicznie, bawiąc się dźwiękiem i łącząc style porywa słuchaczy w podróż po polskich, rumuńskich, węgierskich oraz słowackich halach i polanach.

Skład spod Babiej Góry tworzy folkowo – rockową ucztę muzyczną, która na długo pozostaje w pamięci. Pięć góralskich kobiecych wokali w połączeniu z mocnym brzmieniem gitar, basu, perkusji to coś czemu nie można się oprzeć.

Zespół powstał spontanicznie, w 2018 roku w wyniku spotkania muzyków z zespołu „Body Mind Relation” z członkiniami zespołu regionalnego JUZYNA. Połączyło ich wspólne tworzenie muzyki do widowiska teatralnego „Pamiętnik Babiej Góry”. Z jednorazowego projektu zrodziła się przyjaźń i zapał do wspólnego tworzenia. Już pod koniec 2018 PotOCK wydał swoją EP-kę, a w 2019 przystąpił do tworzenia materiału na swój pierwszy krążek.

Rok 2020 mimo problemów koncertowych spowodowanych pandemią był przełomowym czasem dla zespołu. W czerwcu ukazała się ich debiutancka płyta „ z prądem ” którą promuje klip „Hej na ty Babi Górze”. Na krążku znajdują się nowe interpretacje pieśni tradycyjnych regionu babiogórskiego (Beskid Żywiecki) oraz innych regionów Karpat: Słowacji, Węgier, Ukrainy, Łemkowszczyzny czy też Podhala.

BILETY DOSTĘPNE SĄ NA www.ckifsucha.pl
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image