Z OSTATNIEJ CHWILI
Szczegóły zdarzenia drogowego w Zembrzycach / Zderzenie pojazdów na ul. Wadowickiej - szczegóły zdarzenia / Kolizja w Bystrej / Uroczysty Apel z Okazji Obchodów Dnia Strażaka w KP PSP Sucha Beskidzka / Kolizja na DK28 w Suchej Beskidzkiej / Valvoline Rajd Małopolski 2025 - Sportowe emocje i piękne krajobrazy, których nie możesz przegapić / GOPS w Budzowie zachęca do skorzystania ze wsparcia w ramach Zadania „Małopolska Niania 3.0” / Rocznica Zamachu na Jana Pawła II / Rodzinne Sucha Beskidzka - Zjechała z drogi i uderzyła w słup / Dni Funduszy Europejskich na Zamku Suskim (wideo) / Zaproszenie na wystawę 'Sucha Beskidzka: Wspólne Miasto - Bogactwo Tradycji'
Dodano dnia 20.11.2016, 14:42
Mała Ziemia Suska ma już 10 lat!

Na Sali Rycerskiej suskiego Zamku zebrali się mieszkańcy Suchej Beskidzkiej, samorządowcy oraz przyjaciele i zaprzyjaźnieni muzycy Małej Ziemi Suskiej. Wszystko w związku z wyjątkowym wydarzeniem jakim był Jubileusz 10-lecia istnienia kapeli.

Mała Ziemia Suska już nie jest taka mała. Dzieci, które zaczynały swoją przygodę z folklorem w tej kapeli to już nastolatki, a sama kapela ma na koncie liczne sukcesy i koncerty w różnych krajach. Doceniani są również przez kolegów po fachu o czym mogło świadczyć tłumne przybycie muzyków na jubileusz.

Nie zabrakło wspomnień i podziękowań. Gościnnie wystąpili również muzycy zaprzyjaźnieni z Małą Ziemią Suską. Wnętrze zamku wypełniły dźwięki tradycyjnych instrumentów góralskich, a najliczniejszą ekipę stanowili dudziarze.

Kapela istnieje od 2006r w MOK Sucha Beskidzka. Instruktorem prowadzącym jest Stanisław Kubasiak. Dzięki zaangażowaniu i pasji, które przełożył na wychowanie i wykształcenie młodych ludzi udało mu się stworzyć zgrany zespół. Młodzież nie ukrywała wzruszenia i podczas podziękowań przyznała, że założyciel Małej Ziemi Suskiej jest dla nich jak ojciec.

Kapela z Suche Beskidzkiej prezentuje głownie folklor Górali Babiogórskich. Grają na instrumentach tradycyjnych – skrzypce, basy, dudy, heligonka, okaryna, piszczałka. Kultywuje obrzędy, tradycje miejscowe. Grają ponadto muzykę Górali Polskich – stara się poznawać i grać nuty podhalańskie, żywieckie, Beskidu Śląskiego, orawskie, spiskie, a także inne - słowackie i węgierskie.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image