Dodano dnia 19.07.2021, 09:42
Miejska Orkiestra Dęta w Suchej Beskidzkiej nagrodzona
Kolejny duży sukces zapisała na swoim koncie Miejska Orkiestra Dęta w Suchej Beskidzkiej. Sięgnęła po drugą nagrodę w 43. Małopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych „Echo Trombity”.
Finał Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych odbył się w niezwykle urokliwej scenerii Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu. Dotychczas poprzedzały go przeglądy powiatowe, których najlepsi uczestnicy uzyskiwali prawo występu w etapie finałowym. W tym roku z uwagi na wciąż trwającą pandemię zrezygnowano z organizowania etapów powiatowych. Eliminacje odbyły się on-line. Każda orkiestra musiała wykonać trzy utwory. Miejska Orkiestra Dęta w Suchej Beskidzkiej zdecydowała się na urozmaicony, a zarazem bardzo ambitny repertuar. Zaprezentowała się w utworach „Alladin Medley!”, „Ułańskim szyku” oraz „Moment for Morricone”.Komisja konkursowa oceniła je bardzo wysoko, kwalifikując suską orkiestrę do finału.

Występ finałowy składał się z dwóch części. Orkiestry musiały ponownie wykonać trzy utwory (w tym jeden polskiego kompozytora), a także zaprezentować się w marszu. W tej drugiej konkurencji Komisja Artystyczna oceniała nie tylko wykonanie muzyczne, ale także sposób w jaki orkiestry wykonywały określone komendy. Miejska Orkiestra Dęta w Suchej Beskidzkiej wykonała na scenie te same utwory, które przygotowała na eliminacje. Natomiast w trakcie marszu odegrała „White roses”, ponownie oczarowując jurorów, którzy przyznali jej drugie miejsce w kategorii orkiestr działających przy domach kultury i stowarzyszeniach społeczno-kulturalnych oraz orkiestr zakładowych. 

info: UM Sucha Beskidzka
fot. Kinga Ptak/Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image