Z OSTATNIEJ CHWILI
Zarząd Powiatu Suskiego z jednogłośnym absolutorium i wotum zaufania za 2025 rok. / Mały Wawel w artystycznej interpretacji Maksymiliana Dyducha / Ponad 2 promile za kierownicą. Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę z Ukrainy / Wieża widokowa na Hajdówce ponownie otwarta. / Małopolska szykuje duże zmiany w gospodarce odpadami. Co to oznacza dla powiatu suskiego? / Trwa modernizacja Orlika w Zawoi Wilcznej. Pierwsze efekty już widać / Wieczorna interwencja służb w Suchej Beskidzkiej
Dodano dnia 29.06.2022, 13:01
Miejska Orkiestra Dęta z Suchej Beskidzkiej nagrodzona na Festiwalu Orkiestr Dętych "Echo Trombity”
Kolejny w tym roku sukces zapisała na swoim koncie Miejska Orkiestra Dęta z Suchej Beskidzkiej. W sobotę, 25 czerwca, zdobyła trzecie miejsce w finale 44. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych "Echo Trombity”.
Odpowiednio dobrany, niełatwy repertuar, a przede wszystkim jego bezbłędne wykonanie sprawiły, że na początku czerwca Miejska Orkiestra Dęta sięgnęła w Osielcu po Grand Prix XXVII Rejonowego Przeglądu Orkiestr Dętych ”Echo”, który stanowił zarazem eliminacje do organizowanego już od niemal pół wieku 44. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ”Echo Trombity” (wcześniej pod nazwą Wojewódzki Przegląd Orkiestr Dętych), będącego obecnie największym i najbardziej prestiżowym konkursem orkiestr dętych w województwie.

W trakcie 44. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ”Echo Trombity”, który odbył się w dniach 23 – 26 sierpnia w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu przed komisją konkursową zaprezentowały się 33 najlepsze małopolskie orkiestry, nominowane do udziału w przeglądzie przez jurorów etapów rejonowych. Kunszt i nienaganna prezencja jakimi wykazali się suscy muzycy pod batutą Sławomira Pacholskiego ponownie spotkały się z uznaniem jurorów, których werdyktem Miejska Orkiestra Dęta otrzymała trzecią nagrodę.

info: UM Sucha Beskidzka
foto: Kinga Ptak (Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ)
Komentarze
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Komentowanie tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników.
Zaloguj się lub zarejestruj się jeśli jeszcze nie posiadasz konta.