Dodano dnia 26.09.2023, 08:29
Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło portal Internet.gov.pl
Dziś trudno wyobrazić sobie życie bez dostępu do sieci internetowej. Przypominamy, że od 1 stycznia br. działa uruchomiony przez Ministerstwo Cyfryzacji portal Internet.gov.pl, pozwalający sprawdzić czy w wybranej lokalizacji jest dostępny szerokopasmowy Internet i jacy operatorzy go oferują, zgłosić potrzebę dostępu do Internetu lub pustostan, w którym nie jest potrzebny dostęp do Internetu, a także dowiedzieć się o planowanych rozbudowach sieci szerokopasmowej.

System jest stale aktualizowany. Duże podmioty zasilają go danymi raz w tygodniu, a przedsiębiorcy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw raz w miesiącu. Ponadto raz w miesiącu aktualizowane są informacje o wszystkich planach inwestycyjnych. 

Za pośrednictwem systemu przekazywane są również informacje o punktach adresowych, które zostaną objęte szybkim Internetem w ramach projektów dofinansowanych ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, Krajowego Planu Odbudowy albo z Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy. Dzięki temu można zapoznać się m.in. z szacowanym kosztem doprowadzenia szybkiego Internetu do pojedynczych budynków, który w części będzie współfinansowany ze środków publicznych, a w części przez samych operatorów.

Pierwsze 8 miesięcy funkcjonowania portalu INTERNET.GOV.PL to:

  • Ponad 7 milionów punktów adresowych w zasięgu dostępu do Internetu w całym kraju, w tym ponad 5,5 miliona punktów adresowych w zasięgu Internetu światłowodowego;
  • Ponad 260 tysięcy unikalnych użytkowników portalu;
  • Ponad 12 milionów wyświetleń strony internetowej INTERNET.GOV.PL;
  • Ponad 30 tysięcy Obywateli, którzy zgłosili zapotrzebowanie na szybki Internet za pośrednictwem systemu.

Zachęcamy do wejścia na INTERNET.GOV.PL i zapoznania się z jego funkcjonalnościami.


Więcej informacji z Twojego regionu znajdziesz tutaj:
malopolskainfo24.plDodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image