Dodano dnia 11.04.2018, 16:49
Muzeum będzie nieczynne z powodu remontu zamku

Trwa remont zamku w Suchej Beskidzkiej i z tego powodu w dniach od 10 do 20 kwietnia 2018 roku, sale ekspozycyjne Muzeum Miejskiego nie będą udostępnione zwiedzającym.

Zamek to niewątpliwie wizytówka Suchej Beskidzkiej, która od niedawna jest już własnością miasta. Burmistrz Stanisław Lichosyt podpisał umowę na przeprowadzenie prac remontowych, które chwilowo zmieniły teren przyzamkowy w wielki plac budowy.

Zakres prac obejmuje między innymi wymianę pokrycia dachowego wraz z obróbkami blacharskimi, konserwację kominów, instalację odgromową, wykonanie elewacji z rekonstrukcją okładzin architektonicznych zewnętrznych, utwardzenie dziedzińca zamkowego wraz z modernizacją kanalizacji deszczowej oraz odnowienie mostków w parku zamkowym i iluminacja elewacji zamku. Planowany termin zakończenia robót to 15 października 2018 roku.

W remontowanym budynku swoją działalność prowadzą restauracja i hotel „Kasper Suski”, Miejski Ośrodek Kultury – Zamek, WSTiE oraz Muzeum Miejskie.
Niestety prace wykonywane zgodnie z harmonogramem wymusiły na pracownikach muzeum decyzję o zamknięciu wystaw dla zwiedzających w dniach 10 – 20 kwietnia.

Szacowany koszt przeprowadzanej na terenie suskiego zamku inwestycji wynosi 10 561 151,59 zł z czego przyznane Gminie dofinansowanie na ten cel wynosi aż 6 451 540,67 zł. Pozostałe środki, w tym podatek VAT zostaną pokryte z budżetu Gminy Sucha Beskidzka. Podatek nie został uznany za koszt kwalifikowany, gdyż w części obiektu prowadzona jest działalność gospodarcza, jednak Urząd będzie mógł odliczyć go w rozliczeniach z Urzędem Skarbowym.


SnS
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image