Dodano dnia 30.07.2020, 07:57
Muzyka ogrodów wiedeńskich zabrzmiała na zamku suskim
Koncert znakomitych solistów polskich scen operowych i operetkowych - po długiej przerwie muzyka znów zabrzmiała na dziedzińcu zamku suskiego. Artyści zabrali publiczność w muzyczną podróż do świata opery i operetki. Arie operowe wybitnych kompozytorów przez dwie godziny rozbrzmiewały w wyjątkowej scenerii suskiego zamku.
Burmistrz Suchej Beskidzkiej Stanisław Lichosyt witając publiczność oraz artystów życzył wszystkim wspaniałych wrażeń z koncertu, podkreślając, że tym koncertem chce abyśmy mogli na chwilę zapomnieć o tej trudnej dla wszystkich rzeczywistości, a tą wyjątkową ucztą muzyczną wprowadzić trochę „normalności w tych nienormalnych czasach”…

Program artystyczny zatytułowany „Koncert Wiedeński z klasą i humorem”był właśnie taką muzyczną ucztą i stanowił mieszankę klasycznych utworów  operowych, przeplataną znanymi i lubianymi ariami operetkowymi oraz pieśniami neapolitańskimi. Było i z klasą za sprawą wybitnych artystów i z humorem, bo nie zabrakło żartobliwych anegdot…a i prezentowane utwory były z nutą humoru i tylko żal, że to już za nami….

W czasie występu wykorzystane zostały walory odrestaurowanego zamku, ponieważ artyści wykonywali również utwory na zamkowych krużgankach, co w połączeniu z odpowiednim oświetleniem nadało przedsięwzięciu niepowtarzalnego klimatu i jeszcze bardziej uatrakcyjniło imprezę, a odpowiedni czas rozpoczęcia wydarzenia zaowocował barwną grą świateł na pograniczu dnia i nocy. Producentem programu był znany suskiej publiczności Woytek Mrozek – producent, dyrygent, kompozytor, aranżer, solista i manager sztuki, który gościł już w Suchej Beskidzkiej podczas chociażby Koncertu Noworocznego w Sali Rycerskiej czy ubiegłorocznych Dni Ziemi Suskiej. W koncercie wystąpili także :Anna Ogińska – sopranistka, Agata Sava- mezzosopranistka, Bogusław Morka  - tenor, Artur Banaszkiewicz - skrzypek, kompozytor, aranżer.

Muzyka klasyczna, opera i operetka na stałe wpisały się w klimat suskiego zamku i tworzą unikalną ofertę dla miasta. Koncerty tego gatunku to wydarzenia kulturalne o szczególnej renomie, dzięki którym w Suchej Beskidzkiej goszczą wybitni śpiewacy i światowej sławy muzycy. To wydarzenia, które wpisały się już na stałe w kalendarz imprez organizowanych w  mieście i co roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Więc nie pozostało nam nic innego tylko oczekiwać kolejnych wspaniałych przedsięwzięć i koncertów….

Głównym patronem i organizatorem tego muzycznego wydarzenia był Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka Stanisław Lichosyt.

źródło: UM Sucha Beskidzka
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image