Dodano dnia 27.11.2017, 13:59
Nagrodę Kamena otrzymał Wojciech Gach

W miniony piątek podczas Gali Pąsowej Róży wręczona został nagroda Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury – Kamena.

Nagroda została ustanowiona w 2011 roku Uchwałą Rady Miejskiej w Suchej Beskidzkiej i może być przyznana osobom, zespołom, instytucjom i stowarzyszeniom, których działalność przyczynia się znacząco do rozwoju twórczości artystycznej i upowszechniania kultury w Suchej Beskidzkiej. Kamena przedstawia stojącą w tanecznym ruchu postać kobiety, trzymającą w rękach flet przykrytą zwiewnym woalem. Postać Kameny umiejscowiona jest na czaszy dzwonka.

W tym roku Burmistrz Miasta przyznał tę prestiżową nagrodę w kategorii: animator kultury, którą otrzymał Wojciech Gach - Dyrektor Biblioteki Suskiej im. Michała Żmigrodzkiego w Suchej Beskidzkiej.

Wojciech Gach od 2009 pełni funkcję Dyrektora Biblioteki Suskiej im. dra Michała Żmigrodzkiego w Suchej Beskidzkiej. Jest  Prezesem Stowarzyszenia „Inicjatywa Beskidzka” (od 2015 r.) Entuzjasta koncepcji „trzeciego miejsca”, alternatywnych form edukacji i partycypacyjnego modelu instytucji kultury. Pracował m.in. jako nauczyciel akademicki (wykładowca filozofii), trener IT, instruktor teatralny i filmowy oraz dziennikarz (m.in. MS „Ziemia Suska”). W latach 2001 -2009 Instruktor teatralny i filmowy w Miejskim Ośrodku Kultury –Zamek, gdzie m.in. zainicjował i prowadził grupy teatralne, dyskusyjny klub filmowy. Organizator festiwali muzycznych (folk&world music), koncertów muzyki alternatywnej, przeglądów filmowych min. retrospekcje Krakowskiego Festiwalu Filmowego oraz Cinema Castello. Założyciel grupy teatralnej ZAMęt i Teatru PLM BUM. Twórca i realizator licznych projektów artystycznych dla dzieci i młodzieży.

W ciągu kilkunastu lat realizował projekty z zakresu kultury, edukacji i infrastruktury, współpracując m.in. z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwem Pracy, Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Polsko Amerykańską Fundacją Wolności, Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce, Czeskim Centrum, Instytutem Francuskim, Konsulatami: Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Francji i Austrii i wieloma innymi instytucjami i organizacjami pozarządowymi.
Jako dyrektor Biblioteki Suskiej im dra Michała Żmigrodzkiego stworzył również nową jakość funkcjonowania tejże instytucji kultury. Opracował i wdrożył autorską koncepcję programową rozwoju suskiej książnicy, która obecnie postrzegana jest jako jedna z najlepiej funkcjonujących bibliotek w kraju. Jest autorem projektów edukacyjnych i społecznych.Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image