Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 26.04.2023, 19:39
Najsprawniejszy uczeń Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej
20 kwietnia odbyły się zawody sportowe "Najsprawniejszy uczeń Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa 2023". Zawody te przeprowadzone zostały w ramach konkursu organizowanego przez Fundację Krajowej Grupy Spożywczej S.A. "Pomaganie Krzepi" pt. "Krzepcy w formie".
Celem przyświecającym organizacji zawodów była popularyzacja aktywności fizycznej wśród uczniów szkoły. Do startu w zawodach zgłosiło się 27 uczestników (12 dziewcząt, 15 chłopców). Każdy z nich miał do pokonania (dwukrotnie) przygotowany przez nauczycieli tor sprawnościowy. Przeszkody, które czekały na uczestników rywalizacji zostały tak dobrane, aby w jak najszerszym spektrum ocenić sprawność startujących. Tor składał się z 11 przeszkód wymagających od uczestników zarówno siły, szybkości, skoczności, koordynacji ruchowej, jak i dokładności i precyzji wykonywania zadań. Oprócz typowo sprawnościowych zadań, pojawiły się również próby zawierające elementy technik zespołowych gier sportowych (siatkówka, koszykówka). Uczestnicy zawodów musieli oddać celny rzut pozycyjny do kosza, trafić do obręczy odbijając sposobem górnym piłkę siatkową oraz trafić do bramki, rzucając kilogramową piłką lekarską.

Turniej toczył się w bardzo miłej i sportowej atmosferze. Zawodnicy czekający na swój start oraz licznie zgromadzona publiczność dopingowała i dodawała otuchy pokonującym ten bardzo wymagający tor. Dla każdego uczestnika organizator zapewnił niezbędną wodę, świeże i zdrowe owoce oraz batony proteinowe. Zawody przebiegały bardzo sprawnie, czuć było ducha walki i chęć osiągnięcia jak najkrótszego czasu pokonania toru. Zmagania na torze były bardzo emocjonujące i zacięte, wszyscy jednak pamiętali o zasadach uczciwej rywalizacji i przestrzeganiu zasady Fair Play.

Zwycięzcami zawodów okazali się Ci, którzy pokonali go najdokładniej i w najkrótszym czasie.

Wyniki końcowe:
Dziewcząt:
1. Wiktoria Harańczyk 2Ga
2. Wiktoria Gibas 2LG
3. Nikola Ciesielska 2EK

Chłopców:
1. Mateusz Mirocha 3MK
2. Damian Kot 4LGp
3. Kacper Kowalczyk 4IFp

-Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa, Radzie Rodziców, Samorządowi Uczniowskiemu za możliwość przeprowadzenia zawodów sportowych oraz zapewnienie nagród i poczęstunku dla uczestników - piszą Nauczyciele wychowania fizycznego w ZS im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image