Dodano dnia 12.06.2019, 10:42
Nowy sprzęt pomoże w utrzymaniu Parku Zamkowego
Zamek Suski oraz przylegający do niego park to niewątpliwie najpiękniejsza wizytówka miasta. W 2016 roku, po zakończeniu wieloletnich sporów sądowych, Gmina wykupiła zespół zamkowo-parkowy od spadkobierców przedwojennych właścicieli. W ubiegłym roku zakończyły się prace restauratorsko-konserwatorskie zamku, a obecnie trwa remont zabytkowej oranżerii. Również od początku sezonu wiosennego prowadzone są intensywne prace pielęgnacyjne w parku zamkowym.
W celu usprawnienia wykonywanych bieżących zabiegów pielęgnacyjnych w obrębie zieleni parkowej oraz pozostałych prac gospodarczych mających wpływ na poprawę estetyki, zakupiony został nowy sprzęt do Zespołu Zamkowo – Parkowego w Suchej Beskidzkiej. Jest to niewielki traktorek ogrodowy marki STHIL wraz z przyczepką transportową samowyładowczą. Urządzenie będzie wykorzystywany do utrzymania ponad trzyhektarowego trawnika.

źródło: UM Sucha Beskidzka
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image