Dodano dnia 13.10.2020, 10:03
Oddział Neurologiczny suskiego szpitala zawiesza swoją działalność

W związku z potwierdzonym przypadkiem zakażenia koronawirusem (SARS-CoV-2) na Oddziale Neurologicznym, Dyrekcja Zespołu Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej zawiesza od 13 października 2020 r. do odwołania działalność oddziału.

Zgodnie z obowiązującymi procedurami wdrożone zostało właściwe postępowanie epidemiologiczne – odpowiednie procedury bezpieczeństwa w celu minimalizacji ryzyka transmisji wirusa SARS-CoV-2. Dokładamy wszelkich starań, aby jak najszybciej przywrócić pełne funkcjonowanie tej jednostki.


Przypadki bezobjawowe stanowią zdecydowaną większość w naszym rejonie. Jako placówka medyczna w starciu z nimi toczymy i toczyć będziemy nierówną i trudną walkę. Zapewniamy, że robimy wszystko, aby nie dopuścić do ograniczeń funkcjonowania w naszej działalności; jednakże bez współpracy, odpowiednich zachowań i przestrzegania zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego ze strony społeczności powiatu – będzie to niezmiernie trudne.


Przepraszamy za utrudnienia, z jakimi spotykają się pacjenci w naszym szpitalu. Zapewniamy, że podjęte są wszelkie działania zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa pacjentów.


Przypominamy!


Wirusem można zarazić się drogą kropelkową od osoby już zarażonej, a więc najczęściej przez kaszel, kichanie i rozmowę. Można zarazić się przez kontakt błon śluzowych nosa, jamy ustnej i warg z rękami, na których znajduje się koronawirus. Dlatego bezwzględnie należy przestrzegać higieny – przede wszystkim często myjąc starannie ręce ciepłą wodą z mydłem.


Wirus ten jest rozprzestrzeniany przez bezobjawowych pacjentów. Jest to szczególnie istotne  w kontekście tego, co dzieje się teraz na naszym terenie. Nawet jeśli nie jesteśmy w grupie ryzyka i prawdopodobnie zakażenie przejdziemy bezobjawowo, nadal będziemy zarażać i będziemy stanowić zagrożenie dla osób starszych, przewlekle chorych i z obniżoną odpornością.

Istotne jest więc unikanie zatłoczonych miejsc, częste i dokładne mycie rąk wodą z mydłem, dezynfekowanie rąk i powierzchni środkami na bazie alkoholu, zasłanianie ust podczas kichania i kaszlu.

Dbajmy o zdrowie swoje i bliskich! - apeluje Dyrekcja i pracownicy Zespołu Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image