Z OSTATNIEJ CHWILI
Wakacje w Jordanowie. Czas na lato pełne radości i atrakcji / Kryzys wodny w Gminie Stryszawa. Gmina zapewnia: 'Robimy wszystko, by przywrócić dostęp do wody' / Wakacje w Muzeum Miejskim Suchej Beskidzkiej – kultura, tajemnice i kreatywna zabawa! / Kolizja samochodowa w Stryszawie / Dobre wieści dla strażaków ochotników z powiatu suskiego! Sejmik Małopolski wspiera lokalne jednostki / Sucha Beskidzka - Nowe zadania priorytetowe dzielnicowych / Wypadek w Skawicy / Kolizja drogowa w Budzowie. Utrudnienia w ruchu / Policja reaguje na uciążliwe wykroczenia – plan działania priorytetowego w Gminie Budzów / Tymczasowa zmiana lokalizacji Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Makowie Podhalańskim / Ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące wystąpienia burzy / Ewa Kozina pokieruje Zespołem Szkół im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej / Wakacyjne dializy w Suchej Beskidzkiej – bezpłatnie w ramach NFZ / Czytanie na trawie – lato z książką w Makowie Podhalańskim / Pomoc dla Poli – osieroconej dziewczynki z Starej Wsi / PSL chce znieść dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów miast / OSP Stryszawa świętuje 80-lecie istnienia! Gminne obchody Dnia Strażaka już 6 lipca / Pożar samochodu w Juszczynie / Cysterna z wodą pitną dostępna przy ODK – ważna informacja dla mieszkańców
Dodano dnia 01.10.2021, 14:07
Odkrywają mało znaną historię. Telewizja w suskim zamku
W ostatnich miesiącach w Suskim Zamku kilkukrotnie gościły ekipy telewizyjne, realizując reportaże turystyczno-krajoznawcze oraz filmy o tematyce historycznej. W niedzielę, 26 września, w renesansowym Małym Wawelu realizowano zdjęcia do dokumentu „Węgrzy Polakom”.
Realizowany przez TVP Kraków dla TVP Historia film dokumentalny „Węgrzy Polakom” porusza mało znany temat udziału ochotników z Węgier w Legionach Polskich. A trzeba pamiętać, że żołnierze znad Dunaju stanowili niewielką liczebnie, lecz znaczącą grupę narodowościową przede wszystkim ze względu na swe cechy żołnierskie. Pierwsi ochotnicy przyjechali do Krakowa we wrześniu 1914 roku, a po przeszkoleniu zostali wcieleni do 2. pułku piechoty, w sile jednego plutonu. Jesienią tamtego roku dalszych 300 przybyło do Suchej Beskidzkiej, w której przeszli szkolenie trwające od trzech do pięciu tygodni, a następnie zostali skierowani do oddziałów legionowych. I właśnie ten fakt sprawił, że ekipa TVP Kraków gościła w naszym mieście.

Termin emisji filmu nie jest na razie znany. Gdy tylko zostanie podany będziemy o tym fakcie informować.

źródło: UM Sucha Beskidzka

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image