Dodano dnia 03.01.2018, 07:32
OSP Sucha Beskidzka-Miasto w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym

Decyzją Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego włączono 44 jednostki ochotnicze i dwie jednostki Wojskowej Straży Pożarnej. Wśród nowo przyjętych znalazła się OSP Sucha Beskidzka-Miasto.

Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy zorganizowany przez Państwową Straż Pożarną, zaczął funkcjonować w Polsce od 1995roku. Jego podstawowym celem jest ochrona życia, zdrowia, mienia lub środowiska poprzez: walkę z pożarami i innymi klęskami żywiołowymi, ratownictwo techniczne, chemiczne i od 1997 roku również poprzez ratownictwo ekologiczne i medyczne.

Podstawowym założeniem w budowie systemu ratowniczo-gaśniczego było stworzenie jednolitego i spójnego układu, skupiającego powiązane ze sobą różne podmioty ratownicze, tak aby można było podjąć skutecznie każde działanie ratownicze.

Na chwilę obecną OSP Sucha Beskidzka-Miasto posiada na swoim wyposażeniu średni samochód ratowniczo – gaśniczy marki IVECO ze zbiornikiem wodnym, lekki samochód rozpoznawczo-ratowniczy marki Ford Ranger oraz łódź motorową płaskodenną.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image