Dodano dnia 12.05.2017, 16:13
Pediatria suskiego szpitala po raz kolejny obdarowana przez WOŚP!

Oddział dziecięcy szpitala w Suchej Beskidzkiej ostatnich otrzymał od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kolejny prezent. Przebywające na oddziale pediatrycznym dzieci będą teraz zdrowieć na nowoczesnych i funkcjonalnych łóżeczkach i łózkach.

Oddział dziecięcy suskiego szpitala w ostatnich kilku tygodniach otrzymał od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kolejny prezent. Przebywające na oddziale pediatrycznym maluszki i starsze dzieci będą teraz zdrowieć na nowoczesnych i funkcjonalnych łóżeczkach i łózkach. Do ich dyspozycji są także kolorowe i praktyczne szafki. Ponadto, lekarze i pielęgniarki skorzystają z kardiomonitora oraz obdarowanych przez Fundację dwóch pompach infuzyjnych.

W styczniu 2017 roku na Oddział Pediatryczny trafiły również dary od fundacji WOŚP – stół zabiegowy do badań dzieci wraz z dodatkowym osprzętem: 4 stetoskopy pediatryczne, 3 zawieszki do identyfikatorów dla personelu medycznego i 2 młoteczki neurologiczne oraz 2 gruszki do czyszczenia uszu. Cały osprzęt przybrano w formę sympatycznych pluszowych zwierzaczków.

Stół zabiegowy imitujący wóz strażacki wyposażony jest w schody dla nieco większych „małych pacjentów” do samodzielnego zajmowania pozycji na stole. Posiada również wbudowany wysuwany podnóżek dla stabilizacji pozycji oraz boczne szuflady na dodatkowy sprzęt medyczny.

W ciągu poprzednich 24 Finałów WOŚP Orkiestra przekazała Szpitalowi Rejonowemu w Suchej Beskidzkiej. W 2007 rok - Zestaw do wspomagania oddychania SiPAP - Oddział Neonatologiczny - wartość brutto 57 740 98 zł, 2009 rok - Urządzenie do badania słuchu OTOREAD – Oddział Neonatologiczny (wartość brutto 9 634,37 zł), 2012 rok - Zestaw do wspomagania oddychania noworodków SIPAP - Oddział Neonatologiczny (wartość brutto - 98 805,60 zł), 2013 rok - Inkubator zamknięty GIRAFFE - Oddział Neonatologiczny (wartość brutto - 59 000,00 zł), Stanowisko resuscytacyjne Sunflower - Oddział Neonatologiczny (wartość brutto - 55 797,00 zł)


Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image